Jak to jest pracować z LeBronem Jamesem, mistrzem marketingu

Od początku swojej kariery w NBA jako 18-letni phenom w 2003 roku, James był twarzą marek, takich jak Nike i State Farm. W miarę jak zbierał statystyki (jest 17-krotnym NBA All-Star) I Mistrzostwa (cztery do tej pory, z trzema drużynami), zgarniał kolejne kontrakty.

To, co wyróżnia Jamesa jako marketera teraz, prawie dwie dekady w jego karierze, to sposób, w jaki pracuje w wielu kategoriach, bez poczucia, że praca jest wymuszona lub nie na miejscu. Dodatkowo, nadal rozszerza swoje działania filantropijne poprzez Lebron James Family Foundation, której praca w Akron, Ohio, obejmuje szkołę I Promise oraz, nowe w tym roku, mieszkania dla potrzebujących rodzin. Inne zajęcia obejmują sportowiec empowerment marki nieprzerwane.

W 2021 James współpracował z takimi markami, jak Calm, the meditation app; nadchodzący elektryczny Hummer; Lobos 1707; Mtn Dew Rise Energy (który spada Rise od swojej nazwy); Tonal, wysokiej klasy siłownia naścienna; i Walmart. Umowa z Walmart obejmuje sieć dostarczającą produkty dla szkoły I Promise.

A James nadal rozszerzał swoją moc gwiazd na inne sposoby. “Space Jam: A New Legacy” zgarnął 162,8 miliona dolarów w kasie pomimo dalekich od gwiazd recenzji i jednoczesnego wydania w domu na HBO Max. Nawet Mary Sollosi z Entertainment Weekly, która przyznała filmowi ocenę D+, uznała apel Jamesa, pisząc: “nie ma innych żyjących amerykańskich sportowców, którzy mogliby naprawdę ujść na sucho dzięki” Space Jam: A New Legacy ” (Brak, za który wszyscy powinniśmy być wdzięczni), a James w zasadzie tak. Postawa człowieka, już imponująca, rośnie nieco bardziej, gdy staje na szczycie tego ogromnego kawałka filmu, teraz spiętrzonego wieloma innymi osiągnięciami.”