Jakie sygnały nowej subskrypcji Taco Bell dla marketingu lojalnościowego

Firma wdraża program na szczeblu krajowym po testowym uruchomieniu w 17 restauracjach na rynku w Tucson, Arizona we wrześniu. Wyniki były zachęcające, powiedzieli urzędnicy, z 20% nabywców przepustek nowych do programu nagród sieci, a kolejne 20% odnawia swoje członkostwo równolegle z ofertą. Doritos Locos Taco Supreme było najbardziej odkupioną ofertą, powiedział łańcuch.

Program nagród Taco Bell wykorzystuje aplikację do śledzenia zakupów, zdobywając punkty, które można wymienić na zniżki na przyszłe wizyty.

Biorąc pod uwagę dane liczbowe w Tucson, “można bezpiecznie założyć, że przyrostowa działalność generowana i głębsze zaangażowanie klientów bardziej niż zrównoważyć przyrostowe koszty dla firmy”, whitler podsumował.

Koniec z udostępnianiem danych

Wywołany pandemią wzrost lojalności online w branży restauracyjnej towarzyszył boomowi na dostawę do domu i odbiór z krawężnika. Ale te oferty pochodzą prawie wyłącznie we współpracy z firmami technologicznymi, takimi jak DoorDash i Grubhub, które wydobywają dane klientów z łańcuchów przy każdej dostawie. Wiąże się to z potencjalną wadą, że te firmy z kolei będą wykorzystywać te informacje do uruchamiania konkurencyjnych firm, takich jak sklep DashMart DoorDash, dzięki czemu oferta wygody klientów online jest czymś w rodzaju obosiecznego kompromisu dla restauracji.

Programy takie jak Taco Lover ‘ s Pass mogą rozwiązać ten dylemat, generując cyfrową sprzedaż, która omija tych intruzów w łańcuchu wartości, powiedział Aaron Goldman, dyrektor ds. marketingu w Mediaocean, platformie ad tech.

“Restauracje były na łasce tych średnich firm w ciągu ostatnich kilku lat, jak konsumenci pivoted do znalezienia nowych sposobów, aby uzyskać jedzenie,” Goldman powiedział. “Pomoże to Taco Bell uzyskać więcej pobrań aplikacji bez konieczności ich angażowania.”

Oferta nawiązuje również do różnych promocji w przestrzeni restauracyjnej, które zasadniczo sprawiają, że istniejące pozycje menu pracują ciężej i nie wymagają kosztów ani złożoności nowych pozycji i innych zmian operacyjnych. Pakowane posiłki celebrytów, które opanowały branżę od 2020 roku, są doskonałym przykładem, w tym udany Marketing McDonald ‘s” Famous Orders”.

Inne nowe programy subskrypcji wypychające istniejące przedmioty obejmują umowę Border, która daje członkom Border Rewards darmowe queso na rok z opłatą członkowską w wysokości 1 USD. Panera Bread w 2020 roku uruchomiła miesięczny abonament na kawę za $8.99, umożliwiając swoim klientom otrzymywanie nieograniczonej bezpłatnej kawy i herbaty; jego rywal Pret A Manger oferuje teraz wielopoziomowy program oferujący nieograniczone bezpłatne napoje za roczną opłatą w wysokości $29.99 lub $ 19.99 tylko za kawę i herbatę.

“Kiedy jesteś dojrzałą marką, coraz trudniej jest stymulować wzrost” – powiedziała Barbara Yolles, CEO Ludwig+, firmy zajmującej się marketingiem i reklamą w Detroit. “Masz tylko pewne dźwignie, a te stają się widoczne z czasem. Możesz zbudować więcej sklepów, bawić się cenami, dodawać nowe części dnia lub profile smakowe, wprowadzać nowe produkty lub w przypadku Taco Bell, zachęcić miłośników swoich produktów i marki do powtórzenia wizyty. Program frequent taco lover jest genialny, aby inspirować lojalność i tworzyć rzecznictwo wśród cenionych klientów.”

Zniżka ułatwi również zrozumienie klienta w odkrywaniu różnych przedmiotów, powiedział Yolles.

“Kluczem do sukcesu jest tutaj cross-sell, gdy klient przychodzi do sklepu, w przeciwnym razie mogą być “taco” out ” przez dzień 30-kontynuował Yolles. “Wyobrażam sobie, że tak naprawdę liczą na taco dziennie przez 10 dni. To będzie wielki margines dolnej linii. W końcu Dane aplikacji na pewno pomogą to odkryć, ale ostatecznie widzimy to jako świetną taktykę, którą stosuje Taco Bell.”

Dobrze ubrany głęboki rabat?

Denise Lee Yohn, ekspert ds. przywództwa marki, autorka i konsultant, widzi, że program subskrypcji Taco Bell napędza częstsze Zakupy dla konsumentów i dostarcza dane do marki. Jej względna nowość w dziedzinie fast-foodów—przynajmniej na razie-może również stać się zaletą dla łańcucha, powiedziała.

“Tylko kilku konkurentów w kategorii restauracji zrobiło coś takiego, więc jest to coś, co może się wyróżniać jako na tyle wyjątkowe, że konsumenci będą w nim uczestniczyć i będą chcieli dzielić się nim społecznie” – powiedział Lee Yohn. “W końcu każdy będzie robił coś takiego, a wyjątkowość zniknie.”

Yolles zgodził się, mówiąc: “nie zdziwiłbym się, gdyby gdy liczby wyjdą na ten projekt i będą pozytywne, widzimy, że konkurenci oferują hamburgera z menu dolara dziennie przez 30 dni lub coś podobnego.”

Inni mniej przejmują się wyjątkowością oferty. Robert Passikoff, prezes brand loyalty researcher Brand Keys, powiedział wprost: “to cyfrowa promocja cenowa. Na tacos.”

Passikoff powiedział, że spodziewa się, że korzyść sieci będzie polegała na oferowaniu większej ilości tacos niż docelowo jej klienci. Szczególną uwagę zwrócił na materiały prasowe towarzyszące premierze, które sugerowały program jako rozwiązanie dla fanów Taco Bell, których noworoczne postanowienia dotyczyły marki.

“Po prostu mówiąc,” zauważył, ” w ciągu 38 lat robienia noworocznych badań rezolucji, nikt nigdy nie wspomniał nic związanego z wyrażaniem swojej miłości do Taco Bell.”

Nie przegap najnowszych wiadomości. Zapisz się do newsletterów Ad Age tutaj.