Jak będą wyglądały kampanie społeczne w 2022 roku?

Ponieważ zbliżamy się do końca roku jak żaden inny, nasz przemysł znajduje się w kolejnym punkcie zwrotnym w trwającej walce z pandemią COVID-19. Poczyniliśmy tak duży postęp, mimo że nadal liczymy się z nierównościami systemowymi, kryzysem zdrowia psychicznego i wieloma innymi kwestiami. A jednak jest jeszcze tak wiele do zrobienia.

Teraz, gdy patrzymy w przyszłość na rok 2022, zacząłem dużo myśleć o tym, jak będzie wyglądać najlepsza praca kreatywna w nadchodzącym roku, więc zapytałem najmądrzejszych kreatywnych ludzi, jakich znam. Oto ich przewidywania.

Susan Credle, FCB Global: w miarę jak media stają się bardziej rozdrobnione, a dolary przechodzą z tradycyjnych przestrzeni do cyfrowych, zobaczymy bardziej interaktywną kreatywność. Wiadomości w mediach cyfrowych i na platformach społecznościowych dają odbiorcom możliwość uczestniczenia i współtworzenia. Mam nadzieję, że zobaczymy więcej pomysłów, które wykraczają poza świadomość problemów i do pracy, która rozpala działanie. Widzieliśmy tak wielu ludzi w ciągu ostatnich kilku lat próbujących zmienić coś na lepsze. To idealny czas na kreatywne pomysły, które wykorzystują to piękne, wrodzone ludzkie pragnienie pomocy.

Cindy galop, gdybyśmy rządzili światem: oto moje przewidywania w dwóch słowach. Pierwsze słowo to ” Głębokie.”Pandemia i ruch” Black Lives Matter ” wpłynęły na nas wszystkich. Widziałem, jak wiele zespołów agencyjnych wnosi empatię do swojej pracy, tym bardziej, że na przestrzeni lat zespoły te, szczęśliwie, stawały się coraz bardziej zróżnicowane. Zdumiały mnie również dogłębne analizy strategiczne, które ujawniają agencje. Wierzę, że większe poczucie naszego wspólnego człowieczeństwa, zrodzone z tego, co wszyscy przeszliśmy, przyniesie więcej głębi do pracy.

A drugie słowo to ” działanie.”Cieszę się, że widzę bardziej innowacyjne, kreatywne podejście, które opiera się na pomysłowych dźwigniach zwiększających użyteczność. Myślę, że jeszcze bardziej skupimy się na zapewnieniu, że naprawdę dokonamy zmian w świecie, w którym pandemia pokazała nam, jak wiele trzeba zmienić. 

Bianca Guimaraes, Psota: kiedyś wystarczyło, aby marka twierdziła, że jest powiązana z przyczyną. Marki rutynowo kooptują wiadomości o środowisku, rasizmie lub LGBTQ+, aby malować się w lepszym świetle, nie poświęcając niczego, aby naprawdę pomóc pozytywnie przekształcić wspomnianą przyczynę. Ale minęły czasy marek noszących Odznakę Honorową. 

Po roku, który mieliśmy, ludzie są mniej skłonni do przyjęcia marki w wartości nominalnej. Ich “detektory BS”są na najwyższym poziomie. Rzeczy są zbyt poważne, aby podejść do spraw związanych z przyczynami przypadkowo lub z nagim i rażącym interesem własnym. Marketerzy zainteresowani dobrem społecznym będą musieli rzeczywiście wnieść znaczący wkład w dokonanie namacalnych zmian. A kreatywność jest najpotężniejszym narzędziem, które pomaga w tym. 

Michelle Hillman, Ad Council: jednym z rozwiązań naszej inicjatywy edukacyjnej dotyczącej szczepień COVID-19 jest to, że widzieliśmy, jak partnerzy agencji, mediów, marketingu i technologii spotykają się w sposób znacznie wykraczający poza wszystko, co kiedykolwiek wcześniej widzieliśmy, aby wprowadzić skalowalne, znaczące zmiany. Mam nadzieję, że to wszechstronne podejście będzie kontynuowane w 2022 roku i że to pojęcie “współpracy zamiast współzawodnictwa” przyniesie więcej perspektyw, więcej kreatywności i bardziej autentycznie opowiedziane ludzkie historie.

Rafael Rizuto, BBH: w związku z pandemią uważam, że większość dobrych kampanii społecznych stała się zbyt monotonna i poważna. Tak, większość ttematy poruszane w tych kampaniach są poważne, ale chciałbym, aby w nadchodzącym roku praca twórcza miała bardziej optymistyczny i, ośmielę się powiedzieć, bardziej radosny ton.

Musimy wprowadzić więcej optymizmu do systemu. Ostatecznie celem tych kampanii jest zachęcenie ludzi do działania. Wolę widzieć ludzi inspirowanych nadzieją, a nie strachem.