Odpowiedzią WhatsApp na Discord może być czat grupowy “społeczności”

Czaty grupowe WhatsApp mogą wkrótce zachowywać się bardziej jak serwery Discord. WABetaInfo oraz The Verge dowiedzieli się, że WhatsApp rozwija funkcję społeczności (początkowo zauważono w XDA), który pozwala administratorom łączyć czaty grupowe pod większym parasolem. Będziesz miał czat społeczności najwyższego poziomu z powiązanymi z nim mniejszymi czatami grupowymi-na przykład możesz mieć społeczność na kursie uniwersyteckim z czatami grupowymi powiązanymi z tym rodzicem.

Wszystkie czaty zachowywałyby się podobnie jak dzisiaj, z szyfrowaniem end-to-end. Administratorzy mogą zapraszać osoby do przyłączenia się do społeczności ręcznie lub udostępniając link z zaproszeniem. Ci nadzorcy mieliby również narzędzia do zarządzania daną społecznością, chociaż szczegóły nie są dostępne na tym etapie.

WABetaInfo spodziewano się, że Społeczności pojawią się w przyszłej wersji beta WhatsApp na Androida i iOS, chociaż nie wiedział, kiedy. Dodajmy, że takie funkcje nie są gwarantowane do uruchomienia i mogą zostać wycięte.

Łatwo jednak zauważyć, że Społeczności uruchamiają się zbyt długo. Nie zastąpiłoby to niezgody dla graczy, ale może spełniać podobną rolę dla klas, grup fanów i innych osób, które chcą połączyć wiele czatów. Może to być szczególnie ważne w krajach takich jak Brazylia i Indie, gdzie WhatsApp jest często ostoją cyfrowego życia ludzi.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.