Dlaczego Applebee ‘ s zmienia swoich klientów w marketerów

Gdzie znalazłeś tych gości? Są zwykłymi ludźmi, ale mają niezwykłe historie, które możesz przekazać w zaledwie kilka sekund. Jest weteran, samotny facet, który przychodzi i zaprzyjaźnia się z barmanem, i rodzice autystycznego dziecka. Gdzie ich znalazłeś i jak skłoniłeś do współpracy?

Chcieliśmy pokazać, co dzieje się w naszych restauracjach każdego dnia, więc udaliśmy się na jeden z naszych rynków. To był Pittsburgh, ale mogło to być Kansas City, Dallas lub Detroit. Rozmawialiśmy z dyrektorami restauracji i barmanami. Odkryliśmy, że te historie są bardzo przystępne, ponieważ dzieją się codziennie. Chodziliśmy z nimi, a oni byli podekscytowani, że mogą być tego częścią. To, co naprawdę ożyło, gdy kręciliśmy pracę, to to, że były takie naturalne. Nie daliśmy im prawie żadnego kierunku, po prostu poprosiliśmy ich o interakcję z prawdziwymi serwerami, prawdziwymi barmanami i prawdziwymi ludźmi, którzy pracują w naszych restauracjach. Wszystko zebrało się w sposób magiczny. To skłoniło nas do zastanowienia się, w jaki sposób możemy wykorzystać bardziej prawdziwych gości w naszej pracy w przyszłości.

Ostatnim razem, gdy rozmawialiśmy, Applebee ‘ s właśnie uruchomił swoją pierwszą promocję NFT. Co cię w tym zainteresowało i czego się nauczyłeś?

Muszę dać krzyk naszej agencji, Grey, który wymyślił “bywalców” z nami, a także okazję NFT. Kiedy patrzyliśmy na ducha czasu, zobaczyliśmy coś, co dzieje się z NFTs, gdzie pomyśleliśmy, że jeśli znajdziemy sposób, który ożywia to, co ma sens dla Applebee ‘ s, to zbadamy to. Pomysł, aby przynieść prawdziwe doświadczenie, dając produkt związany ze sztuką osobie, która go wygrała. Nie zainwestowaliśmy w to zbyt wiele, ale zobaczyliśmy okazję, aby być częścią rozmowy o tym, co dzieje się dziś na świecie, i ożywić to w sposób, który był prawdziwy dla Applebee ‘ s. i tak będziemy kontynuować poniedziałki Metavese do przodu w 2022 roku.

Dowiedzieliśmy się, że w NFTs jest coś interesującego, czym naprawdę interesuje się pewna część świata. Pomyśleliśmy, że możemy ożywić ją w sposób, który odpowiednio przywiązuje naszą markę. I upewniliśmy się, że robimy to we właściwy sposób. Nie chcieliśmy zarabiać na sprzedaży, chcieliśmy wspierać artystę, który tworzy NFT i przynieść doświadczenie w naszych restauracjach, aby wygrać darmowe jedzenie przez rok, związane z tym dziełem sztuki. Będziemy kontynuować naukę z pierwszych trzech poniedziałków Metaverse i przedstawiać nowe iteracje, które zaangażują ludzi i wprowadzą emocje do marki w sposób, na którym nie skupialiśmy się w przeszłości. Chcemy się dobrze bawić i być na czasie z działaniami w metaverse.

Czytaj więcej na ten temat: Jak marki korzystają z NFTs-stale aktualizowana lista

Porozmawiajmy o Walkerze Hayesie. Gdzie byłeś, kiedy zdałeś sobie sprawę, że nagrał singiel “Fancy Like”, który wspiął się na szczyty list przebojów i celebrował przyjemności z Randki w Applebee?

To było wspaniałe Miesięczne doświadczenie. Piosenka została wydana i ktoś mi ją przysłał. Obejrzałem piosenkę, a potem przeprowadziłem wywiad [z Hayesem], w którym powiedział, że zawsze chciał napisać piosenkę o Applebee ‘ s. i w ciągu kilku tygodni jego córka stworzyła z nim taniec na TikTok. 

Pamiętam, że byłem w domu z córkami. A moja najstarsza córka, która ma 21 lat, powiedziała: “Tato, musisz zobaczyć ten taniec, jest wszędzie w TikTok.”Właśnie zaczynałem zwracać uwagę na TikTok. All of a nagle zaczęło dziać.

Myślę, że to magicznie wiąże się z pracą “bywalców”, którą wykonaliśmy, ponieważ Walker Hayes jest stałym bywalcem. Jest stałym wykonawcą muzyki country, który stworzył piosenkę lata w 2021 roku, ale piosenka była hitem, ponieważ jest taka prawdziwa. Ma prawdziwy wgląd w markę Applebee. I mówi o tym jako o fanie marki. Ma rację co do tego, kim jesteśmy. Jesteśmy dumni, że jesteśmy “Fancy Like Applebee ‘s”. mogliśmy pracować z Walkerem i ożywić jego piosenkę w sposób, który był naprawdę wciągający dla naszych gości. Bardzo szybko współpracowaliśmy z nim i jego zespołem, aby współpracować w sposób prawdziwy i autentyczny. To było bardzo ważne, że to nie był wymuszony awans. Wzięliśmy Oreo shake z naszego menu podczas COVID. I nagle piosenka rośnie na listach przebojów jak rakieta i powiedzieliśmy: “musimy wymyślić, jak przywrócić koktajle Oreo do naszych restauracji.”Jest z tego naprawdę dumny i powiedział, że nie może się doczekać, aby powiedzieć o tym swoim wnukom.