Dlaczego Coke dołącza do TikTok z hashtag dance challenge

Beverage behemoth Coca-Cola uruchamia swoją oficjalną stronę TikTok.

Na początek Coke rozpoczyna taneczne wyzwanie # ShareTheMagic, na którym znajduje się piosenka “Open” Khalida i choreografia Jalaiaha Harmona. W ramach tańca pojawią się nowe efekty TikTok, które pozwolą uczestnikom zastosować soczewkę #SharetheMagic do swojego wideo. Opcja soczewki jest wyzwalana przez włączenie określonych gestów i ruchów do ich tańca.

Dołączenie do TikTok jest najnowszym przykładem koksu, który stara się pozostać na bieżąco z młodszymi konsumentami. TikTok challenge jest kontynuacją kampanii “Real Magic” marki, która rozpoczęła się we wrześniu reklamą o tematyce e-sportowej, która nie została dobrze przyjęta przez społeczność graczy, a krytycy twierdzą, że była nieautentyczna, pomimo korzystania z prawdziwych graczy. Aby nadążyć za trendem metaverse, koks sprzedał na aukcji cztery NFTs na początku tego roku. Koks to najnowsza marka dużych towarów konsumpcyjnych, która próbuje znaleźć miejsce, w którym pasuje do TikTok, którego użytkownicy kładą nacisk na autentyczność. W październiku Mattel współpracował z Attn, aby uruchomić profile TikTok dla Barbie i Uno. 

Harmon jest tancerką z Atlanty i twórczym artystą, który stworzył jeden z pierwszych wirusowych tańców TikTok (“Renegat”), gdy miała 14 lat, i był jednym z kilku czarnych twórców na TikTok, który mówił o tym, że nie jest uznawany za wirusowe tańce aplikacji.

Coke będzie miał innych twórców, w tym kolorowych, promujących taniec i mówi, że to ich zrekompensuje, ale odmówił podzielenia się konkretnymi postaciami. Ogólnie rzecz biorąc, marki zobowiązują się inwestować więcej w media należące do mniejszości i pracują nad tym, aby więcej twórców kolorów było reprezentowanych, ale ci twórcy nadal twierdzą, że nie zawsze mają te same możliwości.