Dlaczego Gap sprzedaje NFTs

“Stale oceniamy możliwości współpracy z platformami partnerskimi, które są zgodne z naszymi wartościami i zapewniają naszym klientom możliwość wyrażenia siebie”, napisała rzeczniczka Gap za pośrednictwem poczty e-mail.

Komunikat zauważył, że Gap wybrany Tezos, który reklamuje jego energooszczędny, open-source blockchain jako niosący niski ślad węglowy, jako partner ze względu na zaangażowanie clothier na rzecz zrównoważonego rozwoju. Emisje dwutlenku węgla wynikające z NFTs mogą stanowić stałe zagrożenie dla marek, które starają się być bardziej świadome ekologicznie.

W oświadczeniu Michele Park, starszy dyrektor ds. projektowania dla kobiet w Gap, zauważył, że kolekcja NFT to “tylko wierzchołek góry lodowej” tego, czego klienci mogą oczekiwać od marki w przestrzeni cyfrowej.

Na początku tego tygodnia, Gap zadebiutował swój pierwszy spot telewizyjny dla Kanye Westa Yeezy. 30-sekundowym spocie był fragment teledysku Westa “Heaven and Hell” z jego najnowszej płyty. Praca Yeezy jest kolejnym przykładem wysiłków Gap, aby wprowadzić nowość i relatability do swojej 53-letniej marki.