Dlaczego tak wielu marketerów “skłania się” do Twitcha

Jako firma należąca do Amazon, Twitch wykorzystuje różne dane, aby określić, które typy treści są najbardziej zainteresowane i ile inwestować w nowe kategorie. “Mamy wiele danych, które możemy wykorzystać, aby dowiedzieć się, które segmenty rosną i jakie dźwignie należy pociągnąć”, mówi Aragon. “Dogłębnie przyglądamy się zachowaniom zarówno widzów, jak i twórców” – dodaje Scott. “Posiadamy solidną praktykę CRM i mocno inwestujemy w nasz zespół wsparcia społecznego i obsługi klienta, który jest kluczowym elementem interakcji z naszą społecznością.”

Wiele pracy, aby poprawić wrażenia z Witryny na Twitchu, odbywa się za kulisami, w tym ciągłe wysiłki firmy, która była ofiarą włamania w październiku, aby zaktualizować umiarkowane narzędzia i zapewnić bezpieczeństwo marki. “W przyszłym roku bezpieczeństwo będzie jednym z naszych największych, jeśli nie największym, obszarów inwestycji pod względem ludzi, procesów i technologii”, mówi Aragon.

Tymczasem Twitch nadal tworzy coraz szerszą sieć. W ubiegłym roku na żywo pojawiło się ponad 26 milionów kanałów, a łączna liczba oglądanych godzin wzrosła z każdym miesiącem w 2021 roku. Scott mówi, że nie martwi się o to, że Twitch zbytnio oddala się od swoich korzeni. “Tak długo, jak dbamy o naszych twórców i ich społeczności, wszystko będzie dobrze”, mówi.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak Twitch współpracuje z marketerami w celu opracowania zintegrowanych programów i budowania własnej marki poprzez zasięg społeczności, media społecznościowe i tradycyjne kampanie, Pobierz kompletny artykuł.