Dlaczego Swizz Beatz uruchomił agencję w Arabii Saudyjskiej

“Grafika została zainspirowana naturą Jeddah, ponieważ znajduje się nad Morzem Czerwonym” – powiedział Taher. “Na przykład, mamy sokoła, który jest w oceanie, ogromnego Sokoła naturalnej wielkości. Masz rzeźbę z siatki Janet Eshelman, która nazywa się “siatką cudów”, która porusza się w powietrzu i jest inspirowana lotem, powietrzem i naturą. Mamy ponad tuzin rzeźb z arabską poezją i odcieniami przypominającymi klejnoty, odzwierciedlającymi koralowce i kolory Morza Czerwonego.”

Wcześniej Taher spędził 10 lat w Nowym Jorku i zajmował stanowiska marketingu cyfrowego w TBWA / Raad, J. Walter Thompson Worldwide i Giorgio Armani. Taher będzie teraz pracować na pełny etat w swoim kraju i mówi, że chce, aby firma była znana jako “agencja zmian”, a nie tradycyjna Agencja reklamowa. Chce również, aby działał jako “strażnik” dla saudyjskich historii kultury, które rezonują zarówno z gośćmi, jak i obywatelami.

Sklep ma całkowicie żeński personel (poza dziekanem) około 15-20 pracowników, którzy mieszkają w kraju i mają pochodzenie pracujące dla firm takich jak Nielsen i Nike. Podczas gdy agencja będzie zatrudniać mężczyzn, jeśli jest to dobre dopasowanie, Taher i Dean zostały zamierzone o dając kobietom możliwości. Kraj ma słabe osiągnięcia, jeśli chodzi o prawa kobiet, ale ostatnio poczynił postępy. Kobiety stanowią obecnie 33% Saudyjskiej siły roboczej – prawie dwukrotnie więcej niż pięć lat temu-wynika z artykułu agencji Reuters z początku listopada. Dobre intencje będą nadal zamierzone w zatrudnianiu kobiet, działających w ramach tego, co Taher nazywa modelem “matrycowym”—a nie hierarchicznym, który według niej jest bardziej typowy dla branży finansowej i technologicznej. 

Kultura młodzieżowa

Good Intentions ma siedzibę w stolicy Arabii Saudyjskiej Rijadzie w dzielnicy Jax, która staje się kulturalnym centrum kreatywnych i medialnych firm-powiedział Taher. W kwietniu Vice Media ogłosiło otwarcie biura w tej samej dzielnicy. Taher i Dean byli pociągnięci do kultury młodzieżowej Arabii Saudyjskiej. Badanie z 2020 roku wykazało, że ponad dwie trzecie populacji Arabii Saudyjskiej jest w wieku poniżej 35 lat.

“Arabia jest teraz pustym płótnem” – powiedział Taher. “Nie ma miejsca na świecie, w którym takie płótno pozwoliłoby młodzieży kształtować przyszłość.”

W miarę rozwoju Agencji będzie dążyć do tworzenia relacji z podobnie myślącymi organizacjami, oferując jednocześnie możliwości freelance. “Ludzie chcą być własnymi przedsiębiorcami, a my chcemy im w tym pomóc” – powiedział Taher. “Nie muszą być nam podpisane, aby móc tworzyć razem z nami. To nie może być boks lub otoczenie w czterech ścianach. Nasze biuro będzie prawie jak Otwarta przestrzeń galerii, gdzie ludzie mogą przyjść i tworzyć.”