Dlaczego Super Bowl 2022 ma sens dla marek podróżniczych

Od stycznia do października ubiegłego roku łączne wydatki reklamowe firm turystycznych wzrosły o 38% w porównaniu z rokiem poprzednim do 2,3 mld USD, według MediaRadar, platformy analitycznej reklamy. Większość takich wydatków, czyli 1 miliard dolarów, przeznaczono na reklamy cyfrowe, stwierdził MediaRadar; zaledwie 583 miliony dolarów wydano na telewizję.

Dlaczego teraz?

W 2019 r. reklamodawcy podróżni stanowili 4% całkowitych wydatków na Super Bowl, według Mediaradaru, który stwierdził, że liczba ta spadła do 3% w 2020 r. W zeszłym roku nie reklamowano w grze żadnych marek podróżniczych, zgodnie z archiwami Ad Age. “Większość niezależnych marek turystycznych nie ma budżetu lub nie może uzasadnić kosztów jednego miejsca w Super Bowl”, powiedział Clayton Reid, CEO firmy marketingu podróży Mmgy Global. 

Ale dla większych konglomeratów turystycznych jak Expedia i Booking.com, którego właścicielem jest Booking Holdings, inwestycja ma większy sens, zwłaszcza w tym roku. Muszą pozostać na pierwszym miejscu, ponieważ walczą ze zwiększoną konkurencją ze strony Google, która w ostatnich latach zwiększyła ofertę podróży, a także ze strony dostawców, takich jak hotele, które zachęcały klientów do bezpośredniej rezerwacji. W tym celu platformy turystyczne szukały przychodów poza prowizjami i wkładały mniej dolarów reklamowych w wyszukiwanie.

“Koszty i zwrot z marketingu w wyszukiwarkach spadły”, powiedział Reid. “Jeszcze przed pandemią [internetowe biura podróży, takie jak Booking i Expedia] stwierdziły, że będą wyciągać pieniądze z wyszukiwania i umieszczać je w szerokich narzędziach informacyjnych.”Dodał ,że takie marki” nie chodzi tylko o chwytanie rezerwacji o niskim lejku-chodzi o bycie platformą agregacji i zarabianie na ruchu w inny sposób, inne rodzaje przychodów z poleceń, modele treści i modele lojalnościowe.”

Reid szacuje, że podróżni korzystają z ponad 20 stron internetowych do badania podróży przed dokonaniem rezerwacji. Statystyki podkreślają potrzebę szerokiego wzmocnienia marki, które zapewniłaby Reklama Super Bowl, oglądana przez miliony.

“Stać ich na to-odwołanie do szerokiego rynku” “Mogą łatwiej uzasadnić koszty i szeroką dystrybucję, którą tworzysz za pomocą miejsca na Super Bowl.”

Pobierz najnowsze wiadomości Ad Age Super Bowl 2022 tutaj.