Dlaczego Agencja odwołała poniedziałkowe spotkania

Wymyślanie kreatywnych i świetnych pomysłów wymaga czasu, aby odejść od komputera i nie pracować siedem dni w tygodniu, powiedział Dubrick. Celem jest lepsze wyniki i relacje, rzeczy, które powiedział, że już się dzieje.

“Nie przydzielamy prac domowych ludziom w weekend” “Obsługujemy naszych klientów i staramy się dostarczać im niesamowite produkty.”

Wiele agencji oferowało piątki wolne w przeszłości lub piątki bez spotkań, ale różnica w przypadku poniedziałków bez spotkań polega na tym, że” brak spotkań w poniedziałek potwierdza, że oszukujesz ludzi, zmuszając ich do pracy w weekend, aby się przygotować ” – powiedział Dubrick.

Klienci dobrze zareagowali na zmianę polityki od czasu wdrożenia, a Dubrick powiedział: “to po prostu stało się częścią naszego sposobu pracy.”Przyznał jednak, że od czasu przyjęcia polityki były “nieuniknione wyjątki”, “ale są one rzadkie, ponieważ zbudowaliśmy silne relacje z naszymi klientami i wspólnie wierzymy w to, co taka polityka stara się osiągnąć.”

Rethink zatrudnia 250 osób i ma klientów takich jak Kraft Heinz, IKEA, McCain i Athleta. Jej liderzy pamiętali o utrzymaniu równowagi między pracą a życiem prywatnym, nawet podczas pandemii. Dubrick powiedział, że poniedziałki bez spotkań “wydawały się naturalnym dodatkiem” do obecnej polityki, która obejmuje dwuletnie kontrole Kultury. “Nasz przemysł zawsze nosił późne noce i weekendy jako odznakę honorową. To jest odrzucenie tego sposobu myślenia.”

Podąża za innymi ruchami agencji w celu rozwiązania problemów zdrowia psychicznego. W okresie letnim firma Kinesso należąca do Interpublic dała swoim 700 amerykańskim pracownikom płatny tydzień wolnego od sierpnia. 30 do września 6.  Mediabrands dał 3000 pracownikom w tym samym tygodniu wolne. 

“Zdrowie psychiczne ma fundamentalne znaczenie dla nas jako agencji” – powiedział Dubrick. “Bez względu na to, czy chodzi o zapewnienie naszym pracownikom bezpłatnego dostępu do Headspace, poświęcenie czasu na telefon i zameldowanie, czy o taką inicjatywę w celu ochrony ich wolnego czasu, traktujemy to bardzo poważnie.”

 

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.