Dlaczego ta agencja stworzyła markę odzieży pro-szczepionkowej dla Republikanów

Praca została stworzona we współpracy z agencją kreatywną Austin Preacher i wykorzystuje mieszankę materiałów z momentów sportowych, programów telewizyjnych i filmów. Pokazuje, w jaki sposób Pakiet Disney zapewnia fanom zabawne historie we wszystkich formatach.

“Zaczęliśmy odnosić się do pakietu Disneya jako najlepszego zespołu streamingowego niemal natychmiast, a to miejsce było naszą szansą na wcielenie tego pomysłu w życie–trenera, wyciętego z tkaniny Knute Rockne, filozofującego o specjalnej mieszance osobowości, której każdy wielki zespół potrzebuje” – powiedzieli Kellyn Blount i Greg Hunter, dyrektorzy kreatywni w Preacher. 

Argonaut tasuje przywództwo

Argonaut wprowadził dwóch nowych kluczowych przywódców i wypromował dwóch innych. Ana Dixon zostaje awansowana z chief finance officer do podwójnej roli CFO i chief operating officer, a Katie Miller z chief marketing officer do rozszerzonej roli chief brand officer. Alex Monger, wcześniej BBH New York head of Account management, obejmie nowo utworzoną funkcję managing director, head of client vision and experience, a Hillary Fink, wcześniej dyrektor ds. strategii komunikacji w Droga5, dołączy jako Dyrektor Planowania połączeń agencji.

W ramach tych nowych pracowników Argonaut współzałożyciel Hunter Hindman, będzie oficjalnie dodanie na tytuł CEO i pozostanie jako dyrektor kreatywny. Hindman skutecznie kieruje agencją od 2019 roku, kiedy to z agencji odeszli ówczesny CEO Robert Riccardi oraz współzałożyciel i dyrektor ds. strategii Max Heilbron. Dixon przejmie wszystkie obowiązki COO, które wcześniej dzieliła z Hindmanem.

Agencja ostatnio przeżywa wzrost. W ciągu ostatnich czterech miesięcy Argonaut zdobył dwóch nowych klientów, Zebra i nienazwaną markę CPG, i zatrudnił 40 nowych osób, zgodnie z oświadczeniem agencji.

Istota Google

Google współpracuje wyłącznie z Essence, częścią WPP, jako agencja mediów cyfrowych po tym, jak gigant wyszukiwania wprowadził zmiany do listy partnerów agencji. 

Google porzucił Omnicom, który zajmował się około 20% swojego marketingu.

Essence zawsze była agencją Google, która zarządzała blisko 2 miliardami dolarów wydatków na reklamę rocznie. “Podobnie jak wszyscy marketerzy, regularnie oceniamy zadania wśród naszych partnerów agencyjnych”, powiedział rzecznik Google w wiadomości e-mail do Ad Age. “Omnicom od wielu lat jest dla nas silnym partnerem i z niecierpliwością czekamy na dalsze relacje z nimi w ramach innych usług.”

Agencja Google ‘a szokuje na piętach Facebooka—teraz nazywa się Meta—wybierając Publicis Groupe’ s Spark Foundry jako swoją agencję medialną. Posunięcie Google było również zaskoczeniem dla Omnicom, według osób zaznajomionych z sytuacją. Google nie ogłosiło, że przegląda swoich partnerów agencji, ani nie ma miesięcznego skoku dla firmy. Google próbował usprawnić sprawy i powiedział: “Musimy się skonsolidować”, według jednego z dyrektorów agencji reklamowej, który mówił pod warunkiem anonimowości.

Mimo to, rodzi pytanie” co jeśli ” dla Omnicom. Gdyby firma wiedziała, że Google jest gotowy oddać całą swoją działalność Essence, Omnicom mógł wziąć udział w konkursie na biznes Facebooka. Jednym z powodów, dla których Omnicom nie brał udziału w walce były konflikty, które mogły powstać w wyniku reprezentowania marek Google i Facebook.

Tylko krótko

McGarrah Jessee została wykorzystana przez markę detaliczną Orvis jako wiodąca agencja. Agencja będzie miała za zadanie podnieść markęświadomość idzie naprzód. 

“Cieszymy się, że dołączamy do Orvis” – powiedział Britton Upham, dyrektor generalny McGarrah Jessee. “Tak więc bardzo wielu z nas jako klientów podkochiwało się w marce. Możliwość wejścia do środka jest wyjątkową gratką, zwłaszcza gdy witają ją naprawdę przemyślani ludzie, którzy wykazują się wielką dbałością o każdą decyzję. Poza tym, podczas gdy wielu jest świadomych zaangażowania Orvis w działania na rzecz ochrony przyrody, niewielu wie o swoich ludziach-pierwszych inicjatywach koncentrujących się na obniżaniu barier wejścia dla kobiet i osób kolorowych w społeczności outdoorowej. “

Wongdoody zatrudnił Eugene ‘ a S. Robinsona na nowo utworzone stanowisko asystenta wiceprezesa ds. treści marketingowych. Robinson dołącza do niesławnego OZY Media, gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego i spędził prawie dekadę nadzorując ideację i rozwój treści. 

“Kreatywność jest podstawą tego, co robimy, a Eugene od lat tworzy wspaniałe treści, które ludzie chcą konsumować, jako dziennikarz, pisarz, osobowość telewizyjna i filmowa oraz muzyk. Mówimy naszym klientom, że potrzebują zewnętrznej perspektywy, aby napędzać innowacje, powiedział Skyler Mattson, prezes Wongdoody w oświadczeniu. Dlatego zatrudniliśmy dziennikarza i artystę, aby przeniósł nasz globalny marketing na wyższy poziom.”

Robinson będzie miał siedzibę w biurze agencji w Los Angeles.

Program stażowy BLAC prowadzony przez niezależną agencję rozszerza swój nadchodzący program na rok 2022 i poszukuje zainteresowanych partnerów niezależnych agencji do przyłączenia się do tej inicjatywy. W 2022 roku BLAC spodziewa się wzrostu do ponad 20 agencji i ponad 60 stażystów. Program 12-tygodniowy obejmuje pierwsze tygodniowe zanurzenie w branży reklamowej, w której stażyści spotykają się wirtualnie. Obejmuje warsztaty, prelegentów branżowych i programy interaktywne. Staż jest również okazją dla stażystów do pracy nad prawdziwymi zadaniami dla P & G. 

Alignment Healthcare wykorzystał Doner jako swoją agencję po konkurencyjnym przeglądzie. Kalifornijski biznes ubezpieczeniowy zostanie wyprowadzony z biura Donera w Los Angeles. Biuro w Los Angeles będzie zarządzać kreatywnymi obowiązkami, w tym odświeżeniem marki. Doner prowadził już badania i pomógł udoskonalić kampanie RYNKOWE marki, w tym serię spotów telewizyjnych, które zadebiutowały wraz z rocznym okresem rejestracji w Medicare. Pierwsza kreatywna kampania zrodzona z tego partnerstwa obejmie reklamę cyfrową, społecznościową, telewizję regionalną, bezpośrednią pocztę i reklamę poza domem.

Firma & Partnership zatrudniła szarego weterynarza Tony ‘ ego Lederera na stanowisku dyrektora ds. strategii. Lederer zastępuje Colma Murphy ‘ ego, który niedawno dołączył do Bloomberg Media jako globalny szef strategii. 

Autor: Garrett Sloane