Kosmiczna podróż Williama Shatnera staje się dokumentem Amazon

Na początku tego roku William Shatner stał się najstarszą osobą, która kiedykolwiek poleciała w kosmos, a jego podróż ma teraz stać się pierwszym dokumentem Amazon zatytułowanym Shatner w kosmosie. Aktor ze Star Treka sam ujawnił tę wiadomość podczas wirtualnego panelu konferencji popkulturowej CCXP Worlds, Termin zgłoszono.

“The Shat” był jednym z czterech członków załogi w drugiej załogowej misji Blue Origin NS-18, która poleciała na wysokość 66 mil na pokładzie Nowy Pasterz, przekraczając tzw. linię Kármána w Przestrzeń Kosmiczną (choć nie orbitując wokół Ziemi). W wieku 90 lat pokonał 82-letniego Wally ‘ ego Funka, który kilka miesięcy wcześniej ustanowił poprzedni rekord wieku w lotach kosmicznych.

Film dokumentalny pokaże, co wydarzyło się przed, w trakcie i po podróży. W locie wzięli również udział wiceprezes Blue Origin Audrey Powers, współzałożyciel Planet Labs Dr Chris Boshuizen i glen de Vries, współtwórca Medidata. Jest to druga z trzech misji załogowych Blue Origin zaplanowanych na 2021 rok, a trzecia (NS-19) zaplanowana na 9 grudnia. W tym locie weźmie udział córka Alana Sheparda, Laura Shepard Churchley i Michael Strahan wraz z czterema płatnymi klientami.

“Mój czas w kosmosie był najgłębszym doświadczeniem, jakie mogłem sobie wyobrazić”, powiedział Shatner Termin w oświadczeniu. “Ta szczególna dokumentacja mojej podróży daje dramatyczny obraz tego doświadczenia i mam nadzieję, że zainspiruje świat do zobaczenia, że musimy udać się w kosmos, aby uratować Ziemię.”Dokument zostanie wyemitowany na Amazon Prime w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii 15 grudnia, a na innych terytoriach w 2022 roku. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.