Z CEO pod kontrolą, jaki jest plan McDonalda?

W SMS-ie do Lightfoot Kempczinski napisał: “z obydwoma, rodzice zawiedli te dzieci, o czym wiem, że nie można powiedzieć.”

Teksty kempczinskiego zostały upublicznione poprzez prośbę o Freedom of Information Act złożoną przez Michaela Kesslera i Lucy Parsons Labs z Vancouver. WBEZ jako pierwszy poinformował o nowościach.

Pracownicy lokalnych restauracji McDonald ‘s, a także lokalni aktywiści, protestowali w środę w siedzibie McDonald’ s W Chicago. Pracownicy McDonald ‘ s powiedzieli WBEZ Chicago, że uważają komentarze Kempczinskiego za rasistowskie i klasystyczne.

We wtorkowym oświadczeniu skierowanym do pracowników McDonald ‘ s Kempczyński napisał: “Kiedy to pisałem, myślałem przez obiektyw jako rodzic i zareagowałem instynktownie. Ale nie przeszedłem w sytuacji rodziny Adama czy Jaslyna i wielu innych, którzy stoją w obliczu zupełnie innej rzeczywistości ” – powiedział. “Nie poświęcenie czasu na myślenie o tym z ich punktu widzenia było złe i brakowało mi empatii i współczucia, które czuję do tych rodzin. To lekcja, którą będę nosił ze sobą.

“Po prostu to od nas wszystkich zależy, czy będziemy lepiej działać na rzecz dzieci w naszych społecznościach. Jestem zaangażowany w współpracę z liderami obywatelskimi i wybranymi urzędnikami, aby zrozumieć, co to oznacza dla McDonald ‘ s, i poproszę was wszystkich, abyście przyłączyli się do mnie w tym dążeniu-kontynuował Kempczyński.

McDonald ‘ s nie odpowiedział na prośbę o komentarz od Craina z Chicago.

Komentarze kempczinskiego na temat Adamsa i Toledo pochodzą z czasów powszechnych nawoływań do rasistowskiej sprawiedliwości i zrozumienia. Istnieje również więcej krytyki języka i zachowań, które są uważane za klasycystyczne w świetle trudnej sytuacji ekonomicznej tak wielu z powodu pandemii COVID-19.

Dodatkowo, ruchy pracownicze w wielu branżach wykazały, że pracownicy energetyczni są skłonni do flex, szczególnie w przemyśle spożywczym, gdy są niezadowoleni z warunków pracy lub zarządzania, co może być prawdziwym problemem dla McDonald ‘ s, jeśli wystarczająca liczba pracowników wyraża obawy i żąda w odpowiedzi na komentarze Kempczinskiego.

Kiedy inne firmy znajdują się w gorącej wodzie kąpanej, opracowanie planu zarządzania kryzysowego, w jaki sposób przeprosić i przejść dalej, jest zwykle pierwszym zadaniem.

“To taki błąd dla tak kultowej marki amerykańskiej firmy, która jest tak synonimem rodziny” – powiedział Noreen Heron, prezes firmy public relations Heron Agency Z Chicago, o kontrowersjach w McDonald ‘ s. Heron współpracował z takimi firmami jak Smirnoff i Paper Source, a nawet opracował plan zarządzania kryzysowego dla masażu, gdy firma została pozwana przez prawie 200 klientów, którzy twierdzili, że byli napastowani seksualnie przez pracowników.

Heron powiedział, że możliwe, że Kempczyński będzie zmuszony ustąpić, chyba że McDonald ‘ s szybko i autentycznie zareaguje na oburzenie. Założyciel i dyrektor generalny CrossFit Greg Glassman zrezygnował z najwyższej roli w zeszłym roku po otrzymaniu luzu za tweet, który oświetlił pandemię COVID-19 i morderstwo George ‘ a Floyda.

“(Kempczyński) przede wszystkim musi okazać więcej współczucia i skruchy ” – mówi Czapla. “Główni akcjonariusze, a w tym przypadku to pracownicy, muszą wierzyć, że nastąpiła zmiana.”

Heron poleca Kempczyńskiemu spotkanie z rodzinami Adamsa i Toledo, przeproszenie za komentarze i wzięcie udziału w szkoleniach z zakresu różnorodności i wrażliwości, które mogą pomóc złagodzić napięcie między firmą, pracownikami i społeczeństwem. Establishing w imionach Adamsa i Toledo może również pokazać zaangażowanie McDonalda w naprawienie problemu-powiedział Heron.

“Myślę, że prawdziwym wyzwaniem dla McDonald’ s w tej chwili jest to, że żyjemy w czasach kultury i ludzie chcą wierzyć, że kiedy taka sytuacja się dzieje, to jest to przełomowy moment” – powiedział Heron.

McDonald ‘ s prawdopodobnie uważnie śledzi, czy kontrowersje zniechęcą klientów i wpłyną na wyniki finansowe. Firma odnotowała 19,2 mld USD przychodów w 2020 roku.

“Jeśli ludzie się zorganizują, mogą mieć ogromny wpływ na wyniki finansowe każdego. Myślę, że nikt nie jest odporny” – powiedział Jason Sherman, założyciel i prezes Sherman Communications and Marketing z siedzibą w Chicago. “Te rzeczy mogą nabrać rozpędu. Dlatego myślę, że McDonald ‘ s nie będzie mądry, jeśli usiądzie z tyłu. Muszą być naprawdę asertywni i proaktywni i postępować właściwie.”

Katherine Davis jest dziennikarką Craina w Chicago.