Kobiety opuszczają branżę reklamową w zastraszającym tempie

Kat Gordon, założycielka i CEO ruchu 3%, mówi, że pandemia ujawniła wiele problemów, które od dziesięcioleci stanowią wyzwanie dla kobiet, szczególnie związanych z opieką nad dziećmi. “Chociaż przygnębiające jest to, że tak wiele kobiet walczy bez odpowiedniego wsparcia, posiadanie wszystkich członków zespołu dosłownie widzi walkę (przez Zoom) jest potrzebną pobudką”-powiedziała. 

Gordon mówi, że stały dialog z pracownikami, którzy są rodzicami małych dzieci, pomoże wszystkim pracodawcom ” poznać najbardziej palące potrzeby ich pracowników.”

Podczas gdy liczba kobiet w tych branżach spadła, w ciągu ostatniego roku nastąpił wzrost liczby kobiet awansowanych na stanowiska kierownicze i kierownicze.  Kobiety zajmowały 33% stanowisk kierowniczych i 43% stanowisk kierowniczych wyższego szczebla, co znacznie wzrosło w porównaniu z 2019 r., kiedy tylko 29% stanowisk kierowniczych i korporacyjnych w agencji, Media Tech zajmowały kobiety. Według raportu kobiety zajmowały 33% stanowisk kierowniczych w przedsiębiorstwach i 38% stanowisk kierowniczych na stanowiskach kierowniczych. 

Raport # Inclusive100 pokazuje również inicjatywy na rzecz różnorodności i to, w jaki sposób uczestniczące firmy pracują nad poprawą liczby w tej kategorii za pomocą nowych technik i podejść. “Działania menedżerów muszą być celowe” – powiedział Branigan. 

Spośród 50 firm w agencji, mediów i przestrzeni technologicznej, które wzięły udział w badaniu w tym roku, 55% (w porównaniu z 50% w ubiegłym roku) stwierdziło, że celowo kierują programy z organizacjami różnorodności, w porównaniu do 99% wszystkich branż, zgodnie z raportem. I chociaż 64% firm z branży reklamowej twierdzi, że różnorodność jest wymogiem dla list rekrutacyjnych (wzrost z 50% w ubiegłym roku), 81% firm w całej branży to robi.

Liczba czarnoskórych, tubylczych i kolorowych pracowników wzrosła, ale w wolniejszym tempie niż w roku poprzednim. Liczba czarnoskórych pracowników wzrosła w branży o 5%, w porównaniu do 13% rok wcześniej. Liczba pracowników Latinx wzrosła o 4%, czyli jest mniejsza niż wzrost o 13,1% rok wcześniej. Pracownicy z Azji i wysp Pacyfiku odnotowali wzrost zatrudnienia o 23,7% w porównaniu do 19,9% rok wcześniej.

“Reprezentacja osób kolorowych rośnie, ale nie wystarczająco szybko, jak można się było spodziewać w przypadku czarnych i Latynosów, zwłaszcza biorąc pod uwagę wszystkie rozmowy na ten temat w ubiegłym roku”, mówi Branigan. “Eksperci na ten temat powiedzieli “zajęło nam 40 lat, aby się tu dostać, nie zajmie nam jednego roku, aby się z tego wydostać, to były lata w tworzeniu.’”