Współzałożyciel Wonderhood Aidan McClure: Reklama roku ’21

To był imponujący rok dla brytyjskiej branży reklamowej z wieloma wyróżniającymi się pracami.

Reklamy roku.

Dla mnie jednak najlepszą kampanią nie tylko z tego roku, ale chyba z ostatnich pięciu lat jest EA Sport ” Niech żyje Książę.”To niesamowite. Pracując nad kampaniami kryminalnymi z użyciem noża zarówno dla policji metropolitalnej, jak i BBC, bardzo trudno jest zrobić cokolwiek, co łączy się z grupą docelową. Ale to, co najbardziej imponuje w kampanii Engine, to to, jak głęboko idzie. To nie jest jakiś cyniczny chwyt za nagrody pro bono. To skrupulatnie wykonana kampania z odpowiednimi partnerami, zaprojektowana tak, aby miała prawdziwy wpływ. Wszyscy się kłaniają.

Inne godne uwagi kampanie z tego roku to AMV BBDO ” Whatever it Takes.”Pięknie wykonany film, który łączy w sobie współczucie i siłę pielęgniarek Macmillan. Nie da się patrzeć bez guzka w gardle.

Brytyjscy nadawcy nadal produkują wybitne kampanie. Ale świetnie widzieć, że ITV mocno łączy się z kampanią plakatową “Britain Get Talking” i na wskroś zabawnymi filmami “Drama vs Reality”. Mój ulubiony to ten z Jasonem Watkinsem. Jest świetnym aktorem.

Tesco i BBH otrzymują również wyróżnienie za stworzenie nie płaczącej reklamy Świątecznej, która była idealna dla marki, a jednocześnie uchwyciła nastrój narodu. Dobrze widzieć, że ASA nie zakazuje tego w imieniu grupki kadetów kosmicznych.

Wreszcie, bardzo dumny z własnej małej, ale potężnej kampanii Wonderhood Studio dla Muzeum migracji, które zdołało podsycić narodową rozmowę wokół imigracji i reprezentacji Anglii w piłce nożnej.

Jeśli przemysł czołgał się na kolanach w zeszłym roku, to na pewno wrócił żywy i kopie w tym roku. Teraz wyłączmy się i trochę się położymy.

Adrian McClure jest dyrektorem kreatywnym w Wonderhood Studios. Pracował w najlepszych londyńskich agencjach kreatywnych, takich jak AMV, Mother, BBH i adam&eveDDB. W 2016 dołączył do BBC, aby pomóc w założeniu BBC Creative, a w 2018 współtworzył Wonderhood.