WPP buy tworzy nowe kombi projektowe AKQA nowy Standard

WPP wraca na ścieżkę akwizycji, kupując większościowy pakiet udziałów w firmie projektowej, pomyślano o utworzeniu nowego podmiotu, nowego standardu, części imperium AKQA (AKQA jest teraz wiodącą firmą w innym krewnym newbie w ramach WPP, AKQA Grey.)

Made Thought będzie współpracować z Universal Design Studio i projektem mapy w nowym standardzie. Made Thought została założona przez Paula Austina i Bena Parkera i zatrudnia 55 osób w Londynie i Nowym Jorku. Klienci to Pinterest, Unilever, LVMH, MoMA, Paul Smith i Rosewood Hotels.

CEO WPP Mark Read mówi: “połączenie Made Thought wraz z Universal Design Studio i Map Project Office w celu stworzenia nowego standardu jeszcze bardziej wzmocni naszą pozycję jako kreatywnego lidera i podniesie poprzeczkę dla projektowania, który przemawia do ludzi na różnych platformach.”

W początkach WPP była to kolekcja głównie brytyjskich firm projektowych, zanim JWT w Nowym Jorku przyciągnął wzrok założyciela Sir Martina Sorrella.

Design wraca do agendy holdingowej, ponieważ nowy rozwój, taki jak A1, większe zainteresowanie grami i długo oczekiwany “metaverse”, podkreślają wymóg umiejętności projektowania z cyfrowym sprytem.