WPP ląduje ogromne Coca-Cola global marketing zadanie

Weźmy, że Publicis: WPP zakończył Publicis Groupe ‘ s run of big account wygrywa z największym z partii, Coca-Cola globalnej sieci biznesu obejmującego kreatywnych, mediów i wiele innych. Globalny wydatek na reklamę Coke ‘ a wynosi obecnie około 3 mld zł, choć prawdopodobnie wzrośnie.

Nowopowstała Agencja OpenX WPP zajmuje się zarządzaniem kompleksowymi technologiami kreatywnymi, medialnymi, danymi i marketingowymi w portfolio marki Coke.

Dentsu utrzymał pewne interesy jako “komplementarny” partner medialny Coke ‘ a, podczas gdy będzie lista agencji kreatywnych i “wspólna platforma danych i technologii”.”Interpublic i Publicis zwyciężyły w obu tych kategoriach.

Coke global CMO Manolo Arroyo mówi: “konsumenci reagują na całe doświadczenie – nie oddzielają przekazu od medium – i dlatego zaprojektowaliśmy model agencji, aby był naprawdę skoncentrowany na konsumencie i wolny od silosów.

“Model ten polega na bezproblemowej integracji mocy wielkich, odważnych pomysłów i kreatywności w doświadczeniach, wzmocnionych przez media i dane. Umożliwi nam to tworzenie kompleksowych doświadczeń opartych na bogatych w dane spostrzeżeniach i zoptymalizowanych w czasie rzeczywistym, na dużą skalę, jak uczymy się od konsumentów.”

Dyrektor generalny WPP Mark Read mówi: “cieszymy się, że zostaliśmy mianowani partnerem globalnej sieci marketingowej Coca-Cola Company, katalizatorem jej transformacji i wzrostu, a także że możemy wnieść wyjątkową kreatywność, bogate w dane spostrzeżenia i wiedzę medialną potrzebne do tworzenia połączonych doświadczeń konsumenckich.

“To partnerstwo, integrujące nasze możliwości w zakresie treści, mediów, danych, produkcji i technologii, działające lokalnie i globalnie, uzupełni globalną organizację Coca-Cola Company. Jest to niespotykane w naszej branży pod względem szerokości i głębi możliwości oraz odzwierciedla skalę i zasięg WPP na całym świecie.”

Jest to, rzeczywiście, wielkie osiągnięcie i piórko w czapce do czytania. Takie wszechstronne aranżacje agencji nie zawsze idą tak gładko, jak zamierzają ich architekci, o czym WPP dobrze wie z wcześniejszych doświadczeń sięgających Dell i źle znanej agencji Enfatico. Zmiany personalne i potężne kierownictwo lokalne mają swoje własne pomysły i faworyty.

Jest to jednak największa z wielkich wygranych i sprawia, że 2021 jest zdecydowanie najlepszy, ponieważ przejął on założyciela Sir Martina Sorrella w mrocznych okolicznościach w 2018 roku.