Ogilvy WPP na czele rankingu “najbardziej kreatywnej sieci” WARCA

WPP znalazła się w czołówce rankingów agencji WARC za rok 2021 z Ogilvy most creative network i jej pochodną David Miami client Burger King top brand. Ogilvy, teraz na czele z Andym Main, wyparł BBDO Omnicoma

Najbardziej nagrodzona została kampania Burger Kinga “Moldy Whopper”. WPP podbiło również media.

CEO WPP Mark Read mówi: “Jeśli naszą rolą jest tworzenie najlepszej pracy, bezproblemowe łączenie marek z odbiorcami i osiąganie znakomitych wyników dla naszych klientów, nie ma lepszego poparcia niż awansowanie do rankingu WARC 100 w kategoriach kreatywności, mediów i skuteczności.”

W twórczości Ogilvy kierował BBDO i DDB (także Omnicom.) Wśród poszczególnych agencji David wąsko kierował Impact BBDO w Dubaju i Publicis Mediolan.

W mediach Mindshare WPP wyprzedził rodzeństwo MediaCom. IPG Mediabrands był trzeci. Top marki Burger King został następnie domu przez Ikea I Diesel. Unilever był najlepszym reklamodawcą (również dużym klientem Ogilvy, poniżej)

Nagrody WARC faworyzują Duże bataliony, ponieważ mają więcej agencji, które zgłaszają więcej nagród (i większe budżety nagród do dopasowania.) Publicis Groupe prawdopodobnie nadal cierpi z powodu swojej decyzji o odrzuceniu zgłoszeń do nagród kilka lat temu.

Ale to kolejne pióro w czapce dla WPP Marka Reada, który ma dobry Rok, nawet jeśli nie jest to jeszcze w pełni odzwierciedlone w cenie akcji (zmartwienie.)