Wunderman Thompson ECD Tom Drew: Moje reklamy roku

Reklamy roku.

Próba zapamiętania dobrej, niedawnej reklamy jest jak próba zapamiętania żartu. Musiałem więc przewijać Moje grupy WhatsApp, aby znaleźć reklamy, które udostępnili mi moi nie-reklamowi znajomi, wraz z ich zawsze przygnębiającym pytaniem ” czy to jedna z Twoich?’.

W tym roku podzielili się tylko dwoma. Obie długie formy treści. Oba genialnie napisane. Oba całkowicie nie do przebicia.

Reklama Paddy Power, która została umieszczona w Internecie w czasie Euro, była doskonałym przykładem na to, jak nie-sponsor może nadal uczestniczyć w akcji i przyciągnąć uwagę. Założenie złudnego narodu, tak wysokiego na Euro 96 nostalgii, że wierzą, że rzeczywiście wygrał turniej, jest po prostu zabawne. I, co niepokojące, nie aż tak naciągane. Terry Venables zabrał nas do Argos, drewniane aktorstwo tylko sprawia, że jest zabawniej. Dwie minuty absolutnej radości.

Druga reklama, dla Balenciagi, była jeszcze dłuższa w 10 minut. Nieczęsto widuje się to na planie medialnym. Ani budżet na produkcję wystarczająco duży, aby pokryć Odcinek The Simpsons . Nie wyobrażam sobie, ile by kosztowały, ale podejrzewam, że trochę więcej niż Sol, Teddy i Barry z EastEnders.

Czy Marge i Homer świetnie pasują do publiczności Balenciagi? Nie wiem. Ale może o to chodziło-to czterdzieści-coś teraz wie, kim są Balenciaga i co robią.

Tak, Czasami można poczuć obecność marki w pokoju pisarzy, ale można to wybaczyć pięknym chwilom samoświadomości “wyślij mi najtańszą rzecz z Twoją etykietą” i sposób, w jaki prawdy o “wear and return” są nie tylko uznawane, ale celebrowane. ‘Nie poć się w nim! To tylko magia.

To jakiś Epizod? Czy to reklama? Zaciera linie-To właśnie robi świetna treść.

Dwie niesamowite oferty, które na różne sposoby wykorzystują dni chwały swoich odbiorców. Jeden od marki, która jest genialnie spójna, a drugi od marki, która robi duży, odważny skok z całkowicie nieoczekiwaną współpracą.

Szkoda, że nie pamiętam więcej świetnych reklam z tego roku. Nie chodzi o to, że nie było żadnych (lepki krąg HSBC był krakerem), tylko, że cała moja dostępna Szara Materia wciąż jest zajęta wspomnieniami, które zdobyłem w finale Euro 96.

Tom Drew jest ECD z Wunderman Thompson w Londynie. Był dyrektorem kreatywnym w BBH.