Gracze Xbox wkrótce będą mogli udostępniać klipy z rozgrywki za pośrednictwem publicznych linków

Według tweeta Larry ‘ ego Hryba z Microsoftu (@majornelson) klipy z gier wideo na konsolę Xbox staną się znacznie łatwiejsze do udostępnienia za pomocą unikalnych publicznych adresów URL w aplikacji mobilnej Xbox. Te linki zostaną również zebrane w nowym obszarze “trendy treści”, dzięki czemu będziesz mógł zobaczyć, co robią inni. Funkcje są obecnie testowane w aplikacji i “wkrótce” wdrożą się do wszystkich użytkowników, powiedział Hryb. 

“Dzięki funkcji udostępniania łączy po prostu przejdź do przechwytywania, które chcesz udostępnić w aplikacji mobilnej Xbox, aby uzyskać łącze, a następnie wklej je w dowolnym miejscu, aby udostępnić je znajomym, którzy nie muszą być zalogowani, aby wyświetlić przechwytywanie. Teraz testujemy tę długo oczekiwaną funkcję”, powiedział Hryb w wątku.

Według zdjęć udostępnionych przez Hryb, sekcja trendów treści to nowa witryna typu social media na iOS i Androida. (poczekaj) kanał Tiktoka-ostatnio trochę trend. Kliknięcie na nim otwiera podświetlenia, które można przewijać, a następnie polubić, skomentować i udostępnić (Góra). 

Microsoft oferuje już możliwość udostępniania klipów z gier i zrzutów ekranu za pośrednictwem kanału aktywności profilu, klubów, wiadomości i mediów społecznościowych, na konsolach, a także w aplikacji mobilnej. Sony niedawno zaprezentowało podobną funkcję na PlayStation 5. Jednak umożliwienie generowania łączy publicznych powinno sprawić, że będzie to bardziej bezproblemowe, a Microsoft czyni go bardziej dostępnym w aspekcie mediów społecznościowych. Firma testuje tę funkcję z programistami, ale powinieneś zobaczyć tę funkcję w najbliższej przyszłości.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.