Yale ‘ s Assure smart lock set Me free from key anxiety

Co miesiąc Engadget oferuje to, co obecnie zajmują się nasi redaktorzy, czy to gry wideo, podcasty albo gadżety. Nie są to oficjalne recenzje; są to po prostu nasze doświadczenia z pierwszej ręki. W tym tygodniu, starszy redaktor Devindra Hardawar nurkuje w Yale ‘ s Assure smart lock.

Co, jeśli możesz przejść przez życie bez martwienia się o noszenie kluczy i potencjalnie bycie zamkniętym w domu? To coś, o czym zawsze marzyłem, ale nie było to możliwe, kiedy wynajmowałem mieszkanie na Brooklynie. W dzisiejszych czasach mam trochę więcej swobody we własnym domu poza Atlantą. A teraz, gdy moja żona i ja jesteśmy również odpowiedzialni za przedwczesnego trzylatka, uznaliśmy, że to dobry czas, aby odejść od tyranii kluczy do domu. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy, to być zablokowanym podczas awaryjnego nocnika.

Masz kilka różnych opcji: elektroniczne zamki z kluczowymi klockami lub biometriami lub inteligentne, które można kontrolować za pomocą aplikacji. Początkowo byliśmy wyłączeni przez te ostatnie. Biorąc pod uwagę, jak wybredne są podłączone urządzenia oraz potencjał zdalnego hakowania, zamki sterowane przez aplikację po prostu nie wydawały się warte zachodu. Dlatego zdecydowaliśmy się na dobrze oceniony zamek elektroniczny z Ekranem dotykowym pin pad: Yale ‘ s Assure Lock. Jest to wytrzymały rygiel klasy 2 z gniazdem na klucze, który jest pomocny, jeśli bateria się wyczerpie. Ma również port aktualizacji do przekształcenia go w sierpniową inteligentną blokadę w dół linii. (Spoiler: okazało się to bardzo przydatne.)

Devindra Hardawar / Engadget

Instalacja zamka Assure Lock w naszych drzwiach wejściowych pociągnęła za sobą taki sam proces, jak w przypadku innych rygli. Usunęliśmy stary zamek, zainstalowaliśmy dołączoną płytę zaczepową i zadbaliśmy o prawidłowe dopasowanie zabezpieczenia do naszej ościeżnicy. Zajęło to trochę gry na skrzypcach, ale w końcu moja żona była w stanie poruszyć go na miejsce. (I tu muszę przyznać, że moja rola w tym procesie instalacji była głównie w postaci cheerleadingu,czytania instrukcji i pobierania napojów. Jestem technikiem, moja żona lubi brudzić sobie ręce projektami domów, kiedy tylko jest to możliwe.)

Ustawienie naszego Pina było nieco bardziej uciążliwe, ponieważ wymagało wykonania bardzo szczegółowych instrukcji od Yale. To nie jest trudne, ale też nie jest do końca intuicyjne. Natychmiast obawiałem się konieczności powtarzania tego procesu za każdym razem, gdy musimy ustawić kody gości. Kiedy już wszystko skonfigurowaliśmy, Zamek Assure działał jak urok. Mogłem biec do parku z córką bez obaw o klucze, a wbijanie liczb było na tyle proste, że chętnie pomagała. (Muszę dostać ten trening matematyczny w miarę możliwości, prawda?)

Chociaż konstrukcja Asure nie przeszkadzała mi zbytnio, jest zdecydowanie większa niż większość fasad ryglowych. Praktycznie ogłasza się jako zaawansowany technologicznie gadżet. Częściowo dlatego, że wciąż ma miejsce na tradycyjny klucz. Yale ‘ s Assure Lock SL omija to całkowicie, a zatem jest bardziej kompaktowy. Więc jeśli twoja estetyka nie pasuje do mojej, nie martw się, masz opcje.

Mimo że Assure działał dobrze jako blokada klawiatury, nadal nie mogłem się powstrzymać, ale czułem pociąg w kierunku czegoś mądrzejszego. Chciałem łatwiejszego sposobu na zdalne otwieranie drzwi, kiedy bawiliśmy się na podwórku. I zdałem sobie sprawę, że warto wiedzieć, czy zamek był otwarty, czy nie z mojego telefonu, coś, co przydałoby się, gdy odwiedziła nas opiekunka do kota podczas naszej nieobecności. Więc w ciągu tygodnia zainstalowaliśmy zestaw do aktualizacji smart lock i nigdy spojrzał za siebie.

Nadal Używamy klawiatury Assure przez większość czasu, ale to było naprawdę pomocne mając trochę więcej łączności. Teraz mogę łatwo zmienić kody gości w locie, a możliwość zdalnego potwierdzenia, że jest zamknięty, jest bardzo potrzebnym balsamem dla mojego niespokojnego mózgu taty. Uniknęliśmy aktywacji integracji Alexa – Sterowanie głosowe wydaje się niepotrzebnym zagrożeniem bezpieczeństwa — i jeszcze nie połączyliśmy Assure z naszą konfiguracją HomeKit. Gdy to zrobimy, będziemy mogli zobaczyć zamek Yale wraz z kamerami Arlo na jednym ekranie.

Devindra Hardawar / Engadget

Pomimo życia inteligentnym zamkiem, mogę zrozumieć, dlaczego wiele osób nadal uważa je za niegodne zaufania. Jeśli jest jedna rzecz, której nauczyłem się o inteligentnym domu tech przez lata, to, że to wszystko może być dość głupie w czasach. Mogą pojawić się luki w zabezpieczeniach, łączność może się nie udać. Ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie martwię się zbytnio, że ktoś próbuje włamać się do mojego domu. 

Ale nawet jeśli nie chcesz zamka połączonego, nadal warto uaktualnić do zamka elektronicznego z klawiaturą. Po tym, jak pokochaliśmy wygodę Yale Assure tak bardzo, dodaliśmy prostszy model do tylnych drzwi, co było ogromną pomocą podczas pracy. Pomyśl o tym, kiedy ostatnio Cię zamknęli. Albo, jeśli w jakiś sposób zostałeś błogosławiony, aby nigdy tego nie doświadczyć, wyobraź sobie, jak irytujące może być bycie zamkniętym na zimno. Może dzieje się to pod koniec długiego dnia, lub w momencie, gdy po prostu naprawdę. muszę skorzystać z łazienki. Gdybyś miał elektroniczny zamek, byłbyś już w domu.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.