YouTube skaluje oryginalną serię, aby zainwestować w inne obszary

YouTube tnie inwestycje w oryginalne programy, kończąc sześcioletni eksperyment z tworzeniem najwyższej jakości programów telewizyjnych pod kierownictwem doświadczonej dyrektor rozrywkowej Susanne Daniels.

YouTube nadal będzie finansować oryginalne programy dla dzieci i czarnych twórców, a także będzie honorować istniejące zobowiązania-poinformowała we wtorek firma w poście na blogu. Ale Alphabet Inc.- własna firma przekierowuje inne wydatki na szorty, funkcję zaprojektowaną, aby rywalizować z TikTok, i zakupy na żywo. Daniels opuści YouTube 1 marca.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.

Daniels dołączył do YouTube w 2015 roku, aby stworzyć łupek oryginalnych dramatów, komedii i seriali bez scenariusza, mających na celu przyciągnięcie wysokiej klasy reklamodawców i przekonanie większej liczby użytkowników witryny do płacenia za usługę premium. Zamówiła przebojową serię “Cobra Kai”, a także kilka popularnych filmów dokumentalnych. Ale zainteresowanie YouTube oryginalnymi serialami zmalało i w ostatnich latach przestał finansować programowanie Skryptowe.