YouTube TV w końcu wraca do Roku po dłuższym sporze

YouTube TV w końcu powraca na urządzenia streamingowe Roku po sporze między obiema stronami, który przeciągnął się od kwietnia tego roku. Obie strony zgodziły się na umowę dotyczącą YouTube TV i głównej aplikacji YouTube, która mogłaby również zniknąć, gdyby spór nie został rozstrzygnięty. 

“Roku i Google zgodziły się na wieloletnie przedłużenie zarówno dla YouTube, jak i YouTube TV”-powiedział rzecznik Roku w oświadczeniu. “Umowa ta stanowi pozytywny rozwój dla naszych wspólnych klientów, dzięki czemu zarówno YouTube, jak i YouTube TV są dostępne dla wszystkich streamerów na platformie Roku.”

Roku pierwotnie wyciągnął YouTube TV, ponieważ powiedział, że Google złożył antykonkurencyjne żądania, takie jak bardziej widoczne miejsca dla aplikacji i wymagające Roku do korzystania z niektórych żetonów. Google odpowiedział, że roszczenia Roku są ” bezpodstawne “i że koncentruje się na” zapewnieniu wysokiej jakości i spójnego doświadczenia dla widzów.” 

Zarówno roku, jak i Google powiedzieli niedawno, że główna aplikacja YouTube może również zniknąć z urządzeń Roku, jeśli umowa nie zostanie osiągnięta do 9 grudnia – strata, która byłaby Odczuwalna znacznie bardziej dotkliwie przez właścicieli Roku. Wywołało to pewną negatywną prasę, która mogła przynieść dodatkowe wyjaśnienia w negocjacjach. Nie ma szczegółów na temat rozwiązania umowy, ale aplikacja YouTube jest teraz bezpieczna i wkrótce powinieneś zobaczyć aplikację YouTube TV na swoim urządzeniu Roku. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.