Trzyosiowy gimbal kamery Zhiyun mieści światło LED i mały wyświetlacz

Możesz już znać Gimbale DJI, ale rywal Zhiyun faktycznie ma więcej modeli — szczególnie tych przeznaczonych do bezlusterkowców, lustrzanek cyfrowych i kamer kinowych. Teraz wypuścił trzyosiowy Żuraw M3 przeznaczony do kamer bezlusterkowych, z kilkoma ciekawymi nowymi funkcjami, takimi jak małe światło LED i wbudowany ekran.

Żuraw M3 jest wielkości butelki z wodą i oferuje osie pochylania, toczenia i przesuwania z zamkami dla każdego. Działa ze smartfonami i 90 procentami bezlusterkowców-zauważa Zhiyun. Ma inteligentne nowe biało-czarne podwozie, które według firmy zapewnia lepsze chwytanie i wrażenia użytkownika. Oferuje również ulepszone silniki o większym momencie obrotowym niż oryginalny Żuraw 3. 

Kluczową cechą jest konstrukcja quick-release z różnymi płytami, która umożliwia szybką zmianę między różnymi rozmiarami kamer (na przykład action i bezlusterkowców), bez konieczności równoważenia. Posiada również adapter ćwierć cala, dzięki czemu można podłączyć profesjonalny mikrofon do podstawy rozszerzeń i uruchomić drugi kabel do kamery. Mikrofon lub inne akcesorium można następnie podłączyć do gwintowanego portu rozszerzeń o przekątnej ćwierć cala. Zhiyun sprzedaje nawet własny Mikrofon shotgun w jednym z pakietów lub możesz podłączyć inne modele.

Zhiyun

Najbardziej zauważalną cechą jest jednak dwukolorowe światło LED o mocy 800 lumenów i mocy 6 W. Jest przeznaczony do “improwizowanego fotografowania w słabym świetle”, zauważa Zhiyun, z pełną bezstopniową kontrolą ściemniania i ustawieniami temperatury za pomocą koła sterującego. Światło jest zmiękczone za pomocą przezroczystego filtra, choć w dużej mierze jest przeznaczone do strzelania z pistoletu i pistoletu.

Inne funkcje obejmują Bluetooth (lub USB-C) Sterowanie obsługiwanymi kamerami oraz joystick i koło do sterowania, oś rolki, przysłona, migawka i ISO. Jeśli nie chcesz ustawiać sterowania za pomocą aplikacji na smartfony, oferuje ona również 1,22-calowy Interaktywny Interaktywny Ekran dotykowy o przekątnej 1,22 cala, który umożliwia zmianę ustawień trybu (portret, wir i go), a także śledzenie prędkości. Pokazuje również stan działania kamery, połączenie gimbal i poziom baterii. 

Zhiyun wysłał mi urządzenie do wypróbowania, wraz z płytą rozszerzającą, więc podłączyłem Panasonic GH5 II. podczas gdy niektóre funkcje nie działały (jak aplikacja aparatu), był to jeden z łatwiejszych gimbali do zrównoważenia, który wypróbowałem i z pewnością łatwo jest odłączyć i przymocować aparat za pomocą płyt szybkiego uwalniania. Możliwość podłączenia mikrofonu z dala od kamery jest również inteligentna, zmniejszając złożoność i przywracając równowagę, choć do podłączenia przyzwoitego mikrofonu potrzebne są akcesoria. 

Zhiyun

Obsługa przebiegała płynnie, a elementy sterujące były dobrze przygotowane do obsługi ręcznej. Ekran dotykowy był ładny, choć stosunkowo łatwo go trafić przez pomyłkę-zrobiłem to raz i przypadkowo zmieniłem język. Funkcja oświetlenia działa świetnie w szczypcie, ale ze względu na mały rozmiar rzuca ostre cienie. Mam nadzieję, że wszystkie funkcje, których nie udało mi się wypróbować, w tym wsparcie aplikacji, będą wkrótce dostępne.  

Żuraw Zhiyun M3 jest już dostępny na zamówienie od 369 USD (369 GBP) za Pakiet standardowy, 449 USD (449 GBP) za Pakiet combo z plecakiem, uchwytem na telefon komórkowy i statywem Plus, lub 649 USD (649 GBP) za pakiet Pro, w tym wszystkie powyższe plus Mikrofon Transmount Shotgun I baza rozszerzeń TransMount. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.