6 sposobów na ustanowienie swojego dyrektora ds. kapitału własnego w celu osiągnięcia sukcesu

W ciągu ostatnich 18 miesięcy rozmowa na temat różnorodności, równości i integracji (DE&I) w miejscu pracy stała się głośniejsza, a w wielu przypadkach bardziej przemyślana. Branża reklamowa dodała tutaj niuanse, z którymi inni mogą się nie zmierzyć. Na przykład, jak możemy nie tylko budować sprawiedliwe organizacje, ale organizacje, które produkują przemyślane, autentyczne prace na tematy rasowe? Jak te zespoły są budowane i wspierane?

To tylko kilka pytań, które zadaje dyrektor ds. kapitału, a oto sześć sposobów, w jakie możesz je skonfigurować, aby osiągnąć sukces.

 

1. Pokaż, że Twoje zaangażowanie w pracę jest autentyczne i celowe. Zaangażowanie ze strony kierownictwa zdecydowanie nadaje ton, zanim twój nowy dyrektor ds. Dotyczy to zarówno osoby na tym stanowisku, jak i każdego obserwującego członka organizacji.

Przygotowanie fundamentów często wymaga przeprowadzenia oceny kulturowej, audytu, wewnętrznej i zewnętrznej wycieczki słuchowej i bycia bardzo przemyślanym w kwestii wartości, które przywództwo wprowadza do organizacji. Bardzo ważne jest również, aby skupić się na budowaniu relacji i mieć jasną, mierzalną strategię.

Niestety, w ciągu ostatnich 18 miesięcy wiele organizacji zatrudniło dyrektora ds. kapitału własnego wyłącznie dla firmy optics. Jednak kluczowe znaczenie dla kadry kierowniczej ma odpowiedzialność i zrozumienie, dlaczego ta praca jest tak ważna dla ich pracowników, miejsca pracy, rynku i społeczności.

 

2. Czas jest zasobem, a Twój dyrektor ds. kapitału własnego go potrzebuje. Kiedy nowi dyrektorzy ds. kapitału zakładowego wkraczają w swoją rolę, zadają sobie pytanie, ile czasu otrzymają od liderów i interesariuszy. Jeśli dyrektor generalny i zespół kierowniczy nie są na pokładzie od samego początku, trudno jest dyrektorowi ds. różnorodności nie tylko wykonywać produktywną pracę, ale także przekonywać pracowników, że wszystko się zmieni. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku członków zespołu BIPOC (czarnych, rdzennych i kolorowych) oraz osób z innych marginalizowanych grup, którzy widzieli wcześniej złożone obietnice.

 

3. Ustal budżet. Ważne jest, aby mieć zdrowy budżet, aby ta praca mogła być wykonana w przemyślany i znaczący sposób. Budżet może być wykorzystywany na audyty, praktyków, badania, szczyty, partnerstwa strategiczne, platformy DE&I, sesje szkoleniowe—lista jest długa.

Ważne są również zasoby ludzkie i kapitał ludzki. W moim przypadku posiadanie bezpośredniego raportu o moim zespole od pierwszego dnia, zawierającego całą wiedzę instytucjonalną i całą pracę, która została już wykonana, było niezwykle ważne.

 

4. Zdobądź dane. Pomyśl o wyciągnięciu mapy w telefonie, aby uzyskać wskazówki dojazdu—musisz wiedzieć, gdzie jesteś, zanim dowiesz się, jak dostać się tam, gdzie chcesz iść. Upewnij się, że znasz makijaż swoich pracowników. Ilu identyfikuje się jako BIPOC, LGBTQ+ lub część innych grup marginalizowanych? Kiedy już zdobędziesz te informacje, naprawdę możesz zacząć przyglądać się, gdzie znajdują się Twoje szanse na rozwój i transformację.

 

5. Wiesz dlaczego. Dla osób z branży reklamowej, teraz bardziej niż kiedykolwiek prosisz swoich klientów, aby dostosowali się nie tylko do Twojego produktu, ale także do Twoich wartości. Oznacza to, że ważniejsze niż kiedykolwiek jest jasne zdefiniowanie tych wartości i upewnienie się, że je realizujesz.

Nie oznacza to, że masz wszystko zorientowane, ale oznacza to, że jesteś przejrzysty, zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, o tym, co działa zobowiązujesz się i dlaczego, i że dzielisz się spójną informacją o swoich postępach.

 

6. Rozszerz łaskę na siebie i na siebie nawzajem. Często mówię o postępie ponad doskonałością. Dla tych, którzy zobowiązali się do wykonywania tej pracy, zajmie to trochę czasu i może być niechlujny. Ale musimy zdać sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy po to, aby być aktywną częścią rozwiązania i tworzyć realne, systemowe zmiany. I to dobrze.

Miałem szczęście spotkać tak wielu miłych, zaangażowanych, innowacyjnych ludzi w tej branży, którzy bardzo dbają o rozwój DE&I w swojej sile roboczej, miejscu pracy, rynku i społeczności. A kiedy zbieramy się razem, aby wykonać tę pracę, musimy stworzyć przestrzeń do prowadzenia trudnych i odważnych rozmów i rozciągać jak najwięcej łaski na siebie i siebie nawzajem, podczas gdy je prowadzimy. Tak razem ruszymy naprzód.