Jack Dorsey proponuje fundusz obrony prawnej dla deweloperów Bitcoin

Procesy sądowe ważą mocno na ekosystem Bitcoin, i były szef Twitter Jack Dorsey myśli, że może pomóc odeprzeć je. Coindesk raporty Dorsey, Chaincode Alex Morcos i academic Martin White zaproponowały fundusz obrony prawnej non-profit dla deweloperów Bitcoin, aby chronić je przed procesami sądowymi i podobne ” presja prawna .”Zarząd funduszu (obecnie Dorsey, Morcos i White) wybierałby sprawy do wsparcia, a prawnicy w niepełnym wymiarze godzin i wolontariusze zapewniali początkowego obrońcę za darmo.

Fundusz początkowo przejmie koordynację w celu obrony przed pozwem Tulip Trading skierowanym do deweloperów w związku z domniemanym naruszeniem obowiązku powierniczego związanego z dawno martwym Mt. Gox Bitcoin exchange. Dorsey nie powiedział, ile pieniędzy musi zacząć fundusz, ale zauważył, że nie szuka dodatkowych pieniędzy ” w tym czasie.”

Dorsey ma bezpośrednie zachęty do utworzenia funduszu obrony prawnej, oczywiście. Jego firma Block jest mocno zaangażowana w Bitcoin, inne kryptowaluty i blockchain, a lawina pozwów może splamić jego firmę tak samo jak kogokolwiek innego. jednak Dorsey zauważył, że wielu programistów Bitcoin to niezależni, którzy mają niewielki wybór, ale poddają się w obliczu pozwów sądowych, z którymi nie mają środków do walki. Organizacja non-profit może okazać się niezbędna, jeśli wzmocni społeczność Bitcoin jako całość, niezależnie od tego, czy Dorsey bezpośrednio korzysta z jej działań.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.