Legendy, które straciliśmy w 2021 roku

To był trudny rok dla utraty legendarnych ludzi reklamy i marketingu, od współzałożyciela Wieden+Kennedy, Davida Kennedy ‘ ego, przez supergwiazdę mody Virgila Abloh, po gigantów PR, Davida Finna i Howarda Rubensteina. Ludzie, którzy ukształtowali świat marketingu, który znamy dzisiaj, zginęli, ale ich dziedzictwo pozostanie z nami przez bardzo długi czas.

Zobacz Przegląd roku 2021 Ad Age tutaj.

 

Virgil Abloh

Virgil Abloh, główny projektant LVMH i najbardziej znana czarna postać w luksusowej modzie, zmarł w listopadzie w wieku 41 lat po dwuletniej walce z rakiem. Śmierć Abloh ‘ a wstrząsnęła światem mody, gdzie był znany ze swojego wpływu na streetwear i kulturę sneakersów poprzez swoją markę Off-White oraz jego sukcesu rewitalizującego Louis Vuitton po nominacji na szefa projektowania odzieży męskiej w 2018 roku. W lipcu LVMH kupił 60% udziałów w Off-White i powołał Abloh do szerszej roli w konglomeracie, dając mu uprawnienia do tworzenia nowych marek poza modą. 

Czyta: Virgil Abloh zmarł w wieku 41 lat

 

Serena Duff

Serena Duff, długoletnia szefowa Biura Horizon Media na Zachodnim Wybrzeżu, zmarła w lutym po walce z rakiem jelita grubego. W ciągu 12 lat od dołączenia do Horizon Media w 2009 roku powiększyła Biuro z 75 osób do ponad 300, zarządzając biznesem o wartości 1 miliarda dolarów. “Było o wiele więcej do Serena niż wszystkie firmy,” powiedział założyciel i dyrektor generalny Horizon Bill Koenigsberg w pamięci. “Jej miłość do ludzi, którymi zarządzała, jej poczucie humoru, jej działalność charytatywna, jej imprezy tematyczne, jej comiesięczne spotkania biurowe “raise the bar” i oczywiście jej cotygodniowe pocztówki z L. A. do mnie, które wykorzystała jako wyjątkowy raport o statusie.”

Czytaj: pamięć o spuściźnie Sereny Duff

 

David Finn

Gigant PR, który założył Ruder Finn, zmarł w październiku w wieku 100 lat, prowadząc firmę przez ponad 70 lat. Został między innymi powołany przez trzy administracje prezydenckie—pomagając administracji Kennedy ‘ego w poparciu Traktatu o zakazie prób jądrowych; Budowa Ready.gov po 9/11 dla George’ a W. Busha; i służąc na National Endowment dla humanistyki pod Bill Clinton.

Czytaj: David Finn, współzałożyciel PR giganta Ruder Finn, umiera w wieku 100 lat

 

Cliff Freeman

Urodzony w Mississippi adman zmarł we wrześniu w wieku 80 lat na zapalenie płuc w swoim domu na Manhattanie. Był znany z poczucia humoru, jak niewielu innych w branży, prowadząc kreatywność rodzeństwa w wieku reklamowym, aby zadedykować mu regularną sekcję “Cliff Freeman Comedy Corner”. Freeman był dyrektorem kreatywnym i copywriterem filmów Wendy “Where’ s The Beef”, “Pizza Pizza” dla Little Caesars i “Sometimes you feel like a nut” dla migdałowej radości i kopców. Rozpoczął swoją karierę jako copywriter dla tancerza Fitzgeralda Sample w latach 70., ostatecznie prowadząc własny sklep Cliff Freeman and Partners od 1987 do 2000.

Czytaj: Cliff Freeman ‘ s legacy of funny ads

 

David Kennedy

Współzałożyciel Wieden + Kennedy, znany z pracy nad takimi markami jak Nike i Honda; praca pro-bono dla American Indian College Fund i rustykalne metalowe rzeźby, które stworzył jako artysta plastyk, zmarł w październiku.

“Kreatywność jest jak plaga, którą zaraziłem i nie mogę się jej pozbyć” – powiedział w filmie stworzonym przez weterynarza reklamowego Ricka Boyko dla Advertising Club of New York i International Andy Awards. “It’ s just an swędzenie i gotta scratch, nie mogę przestać. Gdybym był w celi więziennej, w obliczu egzekucji, zrobiłbym coś z czegoś. To kompulsywna obsesja, którą miałem całe życie.”

Czytaj: Wieden+Kenndey współtwórca najsłynniejszych reklam Davida Kennedy ‘ ego

 

Ringan Ledwidge

W listopadzie Reklama straciła jeden ze swoich legendarnych talentów filmowych wraz ze śmiercią Ringana Ledwidge ‘ a. współzałożyciel własnej firmy produkcyjnej Rattling Stick, Ledwidge zachorował na raka w zeszłym miesiącu w wieku 50 lat, pozostawiając po sobie spuściznę po jednych z najlepszych filmów na świecie. Ledwidge był mistrzem opowiadania, który urzekł w całym spektrum gatunków, który również został zapamiętany za łaskę i hojność na planie ze swoimi kolegami. Jego prace obejmowały słynne “trzy małe świnki” dla The Guardian, przejmującą historię miłosną Lynx “Getting dressing”, romans Leviego podróżujący w czasie” Dangerous Liaisons “i nieoczekiwanie przemyślaną reklamę Axe ‘a” Susan Glenn “z BBH; przejmujące arcydzieło rzemiosła” After Hours Athlete ” dla Puma via Droga5; porywające, pełne gwiazd rompy dla Nike via Wieden+Kennedy i wiele innych. 

Czytaj: reżyser Ringan Ledwidge, mistrz opowiadania reklam, zmarł w wieku 50 lat

 

John McGarry

Współzałożyciel McGarryBowen (obecnie Dentsu McGarryBowen), zmarł ok. 7 w wieku 81 lat po długiej walce z chorobą Parkinsona. Swoją karierę rozpoczął w Young & Rubicam jako account director, został prezesem-CEO i był częścią zespołu zarządzającego, który upublicznił agencję i stanął na czele przejęcia Y & R przez WPP. Dokonał tego, co jego rodzina nazwała “nieudaną próbą przejścia na emeryturę”, zanim założył McGarryBowen wraz z byłymi kierownikami Y&R Gordonem Bowenem i Stewartem Owenem w 2002 roku. Tam pozyskał klientów, w tym JP Morgan Chase, Disney, Kraft i Procter & Gamble Co.

Czytaj: John McGary, założyciel McGarrybown, zmarł w wieku 81 lat

 

Molly Pietruszka

Weteran marketingu i komunikacji Molly Parsley-który reprezentował agencje, w tym Pereira O ‘ Dell, AKQA i Edelman—zmarł w marcu z nieokreślonych przyczyn. Pietruszka była dobrze znana w branży za pomoc w budowaniu reputacji i fortuny kilku wyróżniających się sklepów.

Czytaj: Pożegnanie shining light agencja PR Executive Molly Parsley

 

Ron Popeil

Adman stojący za takimi nocnymi serialami jak Veg-O-Matic, Cap Snaffler, Kieszonkowy Rybak Rona Popeila i Bedazzler zmarł w lipcu w wieku 86 lat. Praktycznie napisał leksykon reklamy telewizyjnej direct-response, w tym takie słynne wiersze jak “ustaw i zapomnij”, ” teraz, ile zapłaciłbyś?”i” ale czekaj. To nie wszystko!”W rzeczy samej, mamy nadzieję, że jest.

Czytaj: legendarny pitchman Ron Popeil, człowiek za Ronco, Veg-O-Matic, Bedazzler i wiele innych, umiera w wieku 86 lat

 

Dick Roth

Założyciel search consultancy Roth Associates (obecnie część Roth Ryan Hayes) zmarł w grudniu 2010 roku. 31 grudnia 2020 w wieku 84 lat. Roth Associates była jedną z pierwszych firm konsultingowych, nadzorujących setki stanowisk. Firma została przejęta w 2016 roku przez Matta Ryana, byłego współprzewodniczącego Havas Worldwide w Nowym Jorku oraz Chrisa Hayesa, byłego globalnego dyrektora ds. marketingu w Code and Theory, tworząc Roth Ryana Hayesa, którego Roth pozostał prezesem. Ryan w oświadczeniu dla Ad Age powiedział, że Roth ” był najbardziej dumny z roli, w której znalazł się jako uczciwy broker między stale zmieniającymi się potrzebami marketerów A stale zmieniającą się agkrajobraz ency. Uwielbiał reklamę jako całość. Strategie. Praca. A przede wszystkim ludzi, których poznał.”

Czytaj: zmarł założyciel Roth Associates Dick Roth
 

 

Howard Rubenstein

Prawdopodobnie najlepszy w historii w public relations damage control, Rubenstein zmarł również pod koniec grudnia 2020 r., za późno na listy na koniec roku w zeszłym roku, ale teraz zasługuje na honor. Był znany jako doradca Georga Steinbrennera, który często potrzebował jego usług. Współpracował nawet z Donaldem Trumpem podczas rozwodu z Ivanką w 1990. Rubenstein był, w przeciwieństwie do niektórych swoich klientów, niesłychanie rozsądnym głosem, który zdołał wzbudzić zaufanie nawet wśród najbardziej sceptycznych dziennikarzy.

Czytaj: Howard Rubenstein, dziekan PR, zmarł w wieku 88 lat