Mercedes-Benz przypomina EQS o błędzie, który umożliwiał odtwarzanie wideo na desce rozdzielczej podczas jazdy

Mercedes-Benz wydał aktualizację po stronie serwera, aby naprawić niedopatrzenie, które pozwoliło właścicielom jego EQS EV I ostatnich sedanów klasy S oglądać treści wideo na 56-calowych wyświetlaczach Mbux Hypersreen znalezionych w tych samochodach, gdy były w ruchu. W krajowym Urzędzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zgłoszenia zauważone przez Raporty Konsumenckie redaktor Keith Barry, Producent samochodów twierdzi, że w listopadzie znalazł “nieprawidłową konfigurację” na swoim serwerze zaplecza, który mógł być zainstalowany w niektórych pojazdach. Szacuje się, że niedopatrzenie dotknęło blisko 227 samochodów. I chociaż Mercedes nie jest świadomy żadnych awarii, to idzie do przodu z wycofaniem.

Wiadomość o decyzji przychodzi w tym samym tygodniu, że raport z The New York Times Tesla niedawno zaktualizowała swoje pojazdy, aby umożliwić pasażerom granie w wybrane gry, nawet gdy ich samochód był w ruchu. “Pasjans to gra dla każdego, ale gra w czasie, gdy samochód jest w ruchu, jest tylko dla pasażerów-mówi firmowy system infotainment, gdy ktoś uruchamia tytuł. Kierowca może ominąć to Ostrzeżenie i zagrać w grę. Jest to funkcja NHTSA mówi, że jest w kontakcie z Teslą o.

“Ustawa o bezpieczeństwie pojazdów zabrania producentom sprzedaży pojazdów z wadami konstrukcyjnymi stwarzającymi nieuzasadnione ryzyko dla bezpieczeństwa”, powiedział rzecznik agencji Engadget. W 2019 roku w wypadkach z udziałem kierowców zginęło 3142 osób w USA.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.