Substack testuje natywny odtwarzacz wideo

Substack rozszerza się na wideo z natywnym odtwarzaczem. Funkcja jest obecnie w prywatnej wersji beta, więc tylko ograniczona liczba twórców może na razie przesyłać filmy bezpośrednio do posta. Usługa newsletter planuje otworzyć opcję dla wszystkich w najbliższych tygodniach.

Twórcy mogą udostępniać filmy publicznie lub tylko z płatnymi subskrybentami. Filmy będą odtwarzane w wersjach internetowych postów i będą wyświetlane jako Klikalne obrazy w wiadomościach e-mail. Substack zauważa, że twórcy mają pełną własność swoich filmów, podobnie jak w przypadku listy mailingowej i wszystkiego innego, co udostępniają na platformie.

Wśród tych, którzy testują tę funkcję, są legendarny muzyk Patti Smith i szef kuchni Andrew Zimmern. Podkreślają fakt, że twórcy będą mogli udostępniać subskrybentom takie rzeczy, jak występy muzyczne i przepisy kierowane krok po kroku, bez konieczności polegania na usługach stron trzecich, takich jak YouTube lub Vimeo. Inni mogą udostępniać samouczki dotyczące makijażu, treningi lub porady dotyczące kariery.

Jest to najnowszy dodatek do skrzyń narzędziowych twórców Substack. Platforma wprowadziła opcję hostingu podcastów w 2019 i rozszerzyła się na komiksy W zeszłym roku.

Substack nie jest jedyną platformą członkowską swojego pokroju z własnym odtwarzaczem wideo. Patreon powiedział, że w listopadzie też go buduje. Z drugiej Strony, Facebook i Twitter dokonały push do biuletynów w ciągu ostatniego roku wśród wzrostu Substack do znaczenia i walki o przyciągnięcie i utrzymanie twórców na swoich platformach.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.