Gry wideo Tesli zbadane przez Agencję Bezpieczeństwa

Dochodzenie NHTSA jest najnowszym źródłem pytań na temat pojazdów Tesli, które są pionierami nowych technologii, ale także przesuwają granice i czasami wpadają w konflikt z regulatorami pod kontrowersyjnym założycielem i dyrektorem generalnym firmy, Elonem Muskiem.

Firma nie odpowiedziała na wiadomość szukającą komentarza na temat sondy NHTSA.

Agencja poinformowała, że funkcja ta jest dostępna podczas ruchu pojazdu od grudnia 2020 roku. Wcześniej był dostępny tylko wtedy, gdy samochód był zaparkowany. Nie zgłoszono żadnych wypadków ani obrażeń.

Agencja zaleca, aby urządzenia w pojeździe “były zaprojektowane tak, aby nie mogły być używane przez kierowcę do wykonywania z natury rozpraszających drugorzędnych zadań podczas jazdy”, powiedział we wcześniejszym oświadczeniu.

NHTSA powiedział, że otrzymał skargę w sierpniu od konsumenta w Lake Oswego, Oregon, który zaalarmował regulatora, że gry wideo i wyszukiwanie w internecie mogą być prowadzone na desce rozdzielczej, podczas gdy pojazd był prowadzony. 

Według NHTSA w 2019 roku życie straciło 3142 osoby.

Najnowsza Sonda Tesla śledzi dochodzenie w sprawie systemu autopilota Tesli, który NHTSA otworzył sierpnia. 13 Po zidentyfikowaniu 11 wypadków z udziałem pojazdów pierwszej pomocy od 2018 r. 

– Bloomberg News