Twitter wychodzi poza reklamy dzięki usludze subskrypcji

Twitter Inc. wydaje produkt subskrypcyjny dla użytkowników w USA, jego największym i najcenniejszym rynku, w celu rozszerzenia swojej działalności poza reklamy ukierunkowane.

Firma po raz pierwszy uruchomiła Twitter Blue, miesięczną subskrypcję za 2,99 USD, która daje użytkownikom dostęp do ekskluzywnych funkcji, na początku czerwca. Jest on dostępny tylko na dwóch rynkach-w Kanadzie i Australii—i został wprowadzony w USA i Nowej Zelandii we wtorek.  

Twitter Blue daje subskrybentom kilka korzyści, w tym możliwość podglądu i zmiany tweetów przed ich wysłaniem oraz konfigurowalne ikony aplikacji i motywy kolorów. W tym tygodniu dodawane są nowe opcje, w tym takie, które pozwolą subskrybentom czytać wiadomości bez reklam. 

Twitter współpracuje z organizacjami prasowymi, w tym USA Today, BuzzFeed i The Washington Post, i zapłaci tym wydawcom niewielką opłatę w zamian za umożliwienie płacącym subskrybentom przeczytania historii bez reklam. W marcu Twitter nabył Scroll, firmę czytającą wiadomości bez reklam.