5 wydarzeń reklamowych CTV do obejrzenia w 2022

Nawet gdy konsumenci chętnie powracają do kontaktów towarzyskich w Ustawieniach NA ŻYWO, zwyczaje przesyłania strumieniowego dotyczące wygody, wyboru i kontroli mocno trzymają się konsumentów. W rezultacie obserwujemy korekty w górę prognoz wzrostu reklam connected TV (CTV). W tym roku prognozy dotyczące wydatków początkowych CTV w USA podwoiły się do 4,5 mld USD i oczekuje się, że osiągną 6 mld USD w 2022 r., a ogólna Reklama CTV w USA osiągnęła 19,1 mld USD w 2022 r., według eMarketer.

Osiągnęliśmy również krytyczny punkt przegięcia w oglądalności dzięki strumieniowaniu przewyższającemu liniowe oglądanie telewizji. Amerykańscy konsumenci spędzają teraz 78 minut więcej streamingu wideo niż oglądają telewizję kablową lub transmisję wideo-wynika z badania przeprowadzonego w sierpniu 2021 roku/Harris Poll.

Pomimo ostatnich zakłóceń w łańcuchu dostaw, nadal obserwujemy silny wzrost w prawie każdej ważnej kategorii reklam w naszej firmie. Możliwość precyzyjnego i skalowalnego docierania do konsumentów pobudza Streaming TV do przechwytywania jeszcze większej części budżetów mediów. Pojawienie się zmian w prywatności konsumentów dodatkowo napędza wzrost reklamy CTV, ponieważ marketerzy chcą ponownie przydzielić wydatki medialne, biorąc pod uwagę ostatnie zmiany IDFA i stopniowe wycofywanie plików cookie stron trzecich. W rzeczywistości 84% kupujących zwiększających wydatki na CTV twierdzi, że kwestie prywatności konsumentów przyczyniły się do ich wzrostu, na podstawie raportu IAB 2022 Brand Disruption Report.

Strumieniowa gorączka złota stworzyła więcej opcji oglądania obsługiwanych przez reklamy, a konsumenci skorzystali z tych bezpłatnych ofert—z sześcioma na 10 podłączonymi domami telewizyjnymi za pomocą FASTs (bezpłatna telewizja strumieniowa obsługiwana przez reklamy), zgodnie z badaniami TDG. Jednocześnie przeważa zmęczenie subskrypcją, a 81% konsumentów woli korzystać z bezpłatnej usługi obsługiwanej przez reklamy niż subskrybować inną płatną usługę-wynika z badania TiVo z sierpnia 2021 r. W związku z tym nadal obserwujemy dramatyczne wskaźniki wzrostu dzięki serwisom strumieniowym pure-play, takim jak Pluto TV, Tubi i Xumo, które jeszcze kilka lat temu były stosunkowo nieznanymi graczami.

Ponieważ oglądalność CTV i reklama osiągają nowe szczyty, Oto pięć wydarzeń, które należy obejrzeć w 2022 roku:

Reklamodawcy gromadzą się w magazynach premium: napływ opcji telewizji strumieniowej powoduje zwiększoną fragmentację, a reklamodawcy mają więcej opcji kupna-ponieważ istnieją bezpośrednie relacje z wydawcami, ogrodzone ogrody, agregatory i zakup programowy. Zrozumienie ścieżek dostaw i różnic między tymi opcjami ma kluczowe znaczenie dla nabywców mediów, aby wiedzieć, co kupują i gdzie wyświetlają się ich reklamy, aby zapewnić, że ich kampanie są bezpieczne dla marki i wolne od oszustw. Na przykład, jeśli reklamodawca zdecyduje się na podejście do ogrodu otoczonego murem, może przekazać kontrolę nad osiąganiem unikalnych celów zasięgu i Częstotliwości, a także dystrybucji wrażeń geograficznych. Dzięki otwartym wymianom istnieje niewielka kontrola nad tym, gdzie mogą działać reklamy, a OFERTY te pozostają obarczone trwałymi problemami dotyczącymi bezpieczeństwa marki, przejrzystości i kontroli algorytmicznej. W tym celu praca z agregatorem premium, który ma bezpośrednie połączenia z bezpiecznymi dla marki zasobami premium, jest optymalną ścieżką dla reklamodawców do osiągnięcia zasięgu i skali.

Nowe Narzędzia automatyzacji przepływu pracy ułatwiające zakup CTV: reklamodawcy poszukują wydajności i prostoty w planowaniu, zakupie i realizacji kampanii CTV. Kiedy marka lub agencja dokonuje różnych zakupów z wydawcą, muszą wziąć pod uwagę wyzwania związane z zarządzaniem częstotliwością między platformami i stymulacjami dostaw. Ponadto rebalancing pod dostarczonymi wrażeniami między wydawcami jest czasochłonny i często nieosiągalny w połowie lotu dzięki wielomarketowym kampaniom lokalnym. Aby zwiększyć automatyzację i usprawnić zakup mediów, poszukaj nowych narzędzi do automatyzacji przepływu pracy, które umożliwiają markom i agencjom bardziej wydajne kupowanie CTV.

Mobilni reklamodawcy na fali streamingu: w związku ze zmianami w Prywatności IDFA marketerzy coraz częściej zwracają się do CTV jako atrakcyjnej alternatywy dla reklamy mobilnej—ponieważ pozwala na kontekstowość i nie jest związana ograniczeniami z plikami cookie, co umożliwia zaawansowane precyzyjne kierowanie. Kanały CTV wykorzystują źródła danych offline, które pozwalają marketerom naprawdę śledzić swoich odbiorców, planować targetowanie oparte na danych i mierzyć wydajność opartą na wynikach. Na przykład reklamodawcy motoryzacyjni mogą zbierać informacje, takie jak określone segmenty autointendentów i dane dotyczące sprzedaży pojazdów, aby uzyskać pełne zrozumienie zachowań odbiorców i połączyć oglądalność CTV z bezpośrednimi wynikami biznesowymi, takimi jak zweryfikowana sprzedaż nowych samochodów.

Advanced attribution zastępuje oceny: wraz z przejściem na kupowanie odbiorców, udowadnianie wyników jest świętym Graalem dla marketerów. Nowe funkcje atrybucji pozwalają reklamodawcom dopasować ekspozycję na reklamy CTV z danymi o sprzedaży, aby określić, ile nowych sprzedaży wygenerowała kampania telewizyjna. Na przykład, dzięki niedawnemu travel rebound, marketerzy podróżni mogą wykorzystać zaawansowaną atrybucję miejsc docelowych, aby uzyskać wymierne wyniki. Mogą teraz zrozumieć, skąd przybywają ich goście, jak daleko podróżowali, jak długo przebywają, jak często powtarzają swoją wizytę i wiele więcej. Ponadto poszukaj nowych innowacji w zakresie możliwości przypisywania, które pozwalają marketerom mierzyć skuteczność swoich kampanii w czasie rzeczywistym.

Eksperymentowanie z nowymi formatami reklam CTV: wraz z dojrzewaniem reklam CTV marki i agencje zaczynają eksperymentować z formatami reklamowymi, zmieniając kreatywność, którą wykorzystują w kampaniach telewizyjnych. Na przykład obserwujemy pojawienie się reklam “storytellingowych”, w których narracja marki może być podzielona na kilka segmentów i dostarczana kolejno w określonym programie lub kanale. W miarę jak marketerzy szukają CTV, aby napędzać konwersje, zaczynamy również testować strumieniowe reklamy telewizyjne, w których widz może skanować ekranowy kod QR na swoim urządzeniu mobilnym.

Z większą ilością dolarów reklam płynących do odbiorców strumieniowych w tym roku, CTV zakorzeniła się w sercach i umysłach zarówno odbiorców telewizyjnych, jak i cyfrowych jako skuteczny i sprawdzony kanał budowania marki i marketingu wydajności w celu zwiększenia zasięgu i pozbycia się odpadów w wydatkach reklamowych. Patrząc w przyszłość, współpraca z zaufanymi dostawcami, którzy dostarczają bezpieczne dla marki treści premium, lokalne kierowanie odbiorców na dużą skalę i wyniki oparte na wynikach będą walutą sukcesu marketera w 2022 roku.