Były dyrektor Rivian pozywa producenta samochodów za dyskryminację ze względu na płeć

Elektryczny startup transportowy Rivian został pozwany przez jednego z jego byłych pracowników. Na The Wall Street Journal, Laura Schwab, dyrektor, który był wiceprezesem ds. sprzedaży i marketingu w automaker do zeszłego miesiąca, złożył skargę o dyskryminację płci w Sądzie Najwyższym Kalifornii w Orange County w czwartek. W pozwie Schwab twierdzi, że została zwolniona przez Rivian po tym, jak skarżyła się na “toksyczną” kulturę braci””, w której inni dyrektorzy wykluczali ją ze spotkań i ignorowali jej rady.

“Kultura w Rivian była najgorszą, jakiej doświadczyłem od ponad 20 lat w branży motoryzacyjnej”, powiedział Schwab Dziennik. Weteran branży motoryzacyjnej, Schwab zajmowała stanowiska kierownicze w Aston Martin Lagonda i Jaguar Land Rover, zanim dołączyła do Rivian w listopadzie 2020 roku.

Według the outlet, Schwab próbowała nakłonić firmę do rozwiązania wielu problemów, gdy była tam. W jednym przypadku rzekomo próbowała powiedzieć innym kierownikom zespołu kierowniczego Rivian, że firma zaniżyła ceny swoich pojazdów. W jeszcze innej sytuacji próbowała wzbudzić obawy dotyczące jakości procesu produkcyjnego producenta. W pierwszym przypadku firma rzekomo początkowo odrzuciła swoją poradę, aby później kontynuować ją po tym, jak męski dyrektor poruszył tę samą kwestię.

Pozew wyprzedza planowane w przyszłym tygodniu IPO Riviana, w którym firma będzie starała się zebrać aż 9,6 miliarda dolarów dodatkowych inwestycji. Niedawno rozpoczęła również produkcję ciężarówek R1T dla klientów. Szerzej rzecz biorąc, Garnitur pojawia się, gdy kilka innych firm w przestrzeni technologicznej staje przed kontrolą nad swoimi praktykami dotyczącymi równości płci. Przede wszystkim, jest Activision Blizzard, który został pozwany przez Kalifornijski regulator sprawiedliwego zatrudnienia w lipcu za promowanie tego, co opisał jako seksistowską kulturę pracy “braterstwa”. Skutki tego procesu były dalekosiężne. Po miesiącach presji ze strony pracowników, firma zakończyła swoją politykę przymusowego arbitrażu w sprawach dotyczących molestowania seksualnego i dyskryminacji i wprowadziła postawę zerowej tolerancji wobec molestowania.

Powołując się na okres ciszy przed IPO, Rivian odmówił komentarza w sprawie skargi.  

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.