Activision Blizzard nadal usuwa pracowników w związku z zarzutami o wykroczenia

Od lipca 37 pracowników Activision Blizzard zostało zwolnionych lub zmuszonych do pracy, a kolejnych 44 zostało dyscyplinarnie ukaranych. firma próbuje zająć się oskarżeniami o molestowanie i wykroczenia-poinformował rzecznik The Wall Street Journal. W październiku firma poinformowała, że odeszło ponad 20 osób, a co najmniej kolejne 20 zostało zdyscyplinowanych.

Zgodnie z raportem wydawca gry miał publicznie udostępnić podsumowanie tych informacji przed świętami. Jednak, jak mówi prezes, Bobby Kotick, pociągnął za sobą, że w związku z obawami sprawiłoby to, że problemy Activision wydawałyby się jeszcze gorsze.

Rzecznik zaprzeczył “twierdzeniom dotyczącym Pana Koticka”, a także twierdzi, że pracownicy złożyli około 700 zgłoszeń o niewłaściwym zachowaniu i innych kwestiach od lipca, kiedy Activision zostało pozwane przez Kalifornijski Departament sprawiedliwego zatrudnienia i Mieszkalnictwa (Dfeh). Agencja twierdziła, że firma promowała kulturę “braterstwa”, w której szerzyła się dyskryminacja i molestowanie seksualne.

Były prezes Blizzarda J. Allen Brack, który został oskarżony w pozwie DFEH o podjęcie “żadnych skutecznych środków zaradczych” w celu złagodzenia molestowania seksualnego, opuścił firmę wkrótce po złożeniu wniosku. Czołowy dyrektor HR Activision Blizzard Jesse Meschuk odszedł, podobnie jak Diablo 4 reżyser gry Luis Barriga, główny projektant Jesse McCree (po którym Overwatch postać została wcześniej nazwana) oraz World of Warcraft projektant Jonathan LeCraft.

W listopadzie, w WSJ poinformował, że Kotick wiedział o wielu najgorszych przypadkach nadużyć od lat i że mógł chronić niektórych pracowników, którzy zostali oskarżeni o molestowanie. Wielu pracowników Activision Blizzard zorganizowało strajk w następstwie raportu, a około 2000 podpisało petycję wzywającą go do ustąpienia. Zarząd Activision wydał oświadczenie poparcia dla Koticka.

Wraz z pracownikami, skarbnicy państwa i inwestorzy (kurs akcji spadł o prawie 30% od lipca) wyrazili zaniepokojenie omawianymi kwestiami. Kilku partnerów Activision Blizzard potępiło firmę lub ponownie oceniło ich relacje z nią.

Szefowie PlayStation, Xbox i Nintendo skrytykowali firmę w Uwagach do swoich pracowników. Szef Xbox Phil Spencer powiedział w zeszłym tygodniu, że Microsoft “zmienił sposób, w jaki robimy pewne rzeczy z” Activision, ale nie udostępnił szczegółów. Również w tym miesiącu Lego przełożone na Overwatch 2 set, który miał pojawić się w lutym podczas oceny współpracy z Activision Blizzard.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.