Agencje reklamowe mogą dostać biuro w metaverse w zamian za zatrudnienie tego kreatywnego duetu

Duet jest otwarty na różne prace w zamian za przestrzeń biurową, a także obiecali, że część płatności, które otrzymają, trafi na kryzys w Boże Narodzenie, organizację charytatywną wspierającą bezdomnych. 

“Całkowicie do tej kreatywności – Alex i Oliver zrobili to ponownie”, Geert Eichhorn, Media.Mnisi dyrektor innowacji powiedział. “Ale nie jestem pewien, czy ktoś może chodzić i twierdzić, że jako pierwszy zabezpieczył miejsce dla agencji w metaverse. (Bez względu na to, jak fajne są okulary przeciwsłoneczne avatar, lub jak dope Twój pasujący całkowicie czarny virtual drip jest.) W końcu zbudowaliśmy nasze biuro Minecraft w 2020 roku, a Sir Martin Sorrell już się spotyka w metaverse. Szaloną miłość do oddania nam penthouse budynku choć!”

– Nie negocjujemy z wirtualnymi piratami-dodał rzecznik Psotnika @ no Fixed Address.

Ten rodzaj wyczynu pojawia się w świecie reklam, gdy pracownicy wchodzą na rynek freelancerów, który staje się coraz bardziej zatłoczony, co stanowi wyzwanie dla tych, którzy chcą się ugruntować.

“Istnieje wiele konkurencji tam i ważne jest, aby wyróżnić się,” Finel powiedział. “Stresujące w freelance jest to, że zawsze chcesz pozostać w pracy i nie mieć żadnych suchych okresów, które na szczęście nie mieliśmy żadnych dłuższych okresów bez pracy. To ekscytujące być wolnym strzelcem. To trochę przerażające, że wielu ludzi idzie również w tym kierunku, ale zdecydowanie miło jest mieć tę wolność.”

Decentraland i jego wirtualni konkurenci cieszą się ostatnio sporym zainteresowaniem. W połowie listopada naród Barbadosu ogłosił porozumienie z Decentralandem w sprawie budowy cyfrowej ambasady w metaverse. Pod koniec listopada działka wirtualnych nieruchomości przy ulicy modowej Decentraland sprzedała się za rekordowe 2,4 miliona dolarów. W zeszłym tygodniu Adidas Originals ogłosił, że kupił miejsce w Decentraland rival Sandbox.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby otrzymywać najnowsze wiadomości i analizy branżowe.