Dyrektor generalny AKQA Group Ajaz Ahmed wybiera reklamę roku

Reklama roku.

Jedną z najbardziej zapadających w pamięć i hipnotyzujących reklam 2021 roku są otwarte przestrzenie Burberry. W erze pandemii, gdzie pojawiają się nowe warianty, a bariery powracają, ta reklama jest snem w koszmarze.

Inspirujący film Burberry ‘ ego w szczególny sposób wyraża uwolnienie i jedność, której świat pragnie, przez to, co wydaje się wiecznością. Na szczęście reklama nie jest ani manifestem, ani montażem i dlatego unika cnoty-sygnalnej i sentencyjnej wartości, która jest pozornie mową tak wielu dzisiejszych banalnych prac reklamowych.

Być może nie w całości, ale z pewnością aspekty filmu Burberry Open Spaces są dziełem sztuki. Ma centralną ideę, opartą na nieskazitelnym rzemiośle. To poezja w ruchu. Film jest umiejętnym celebrowaniem młodości, wolności, naszego związku z naturą i wzajemnej potrzeby. Jest to rodzaj pracy, o której ludzie mówią, dzielą się i zazdroszczą. Przypomina nam również o sile i figlarności wyobraźni, a także o możliwości, jaką każdy projekt ma, aby głosić Ewangelię łaski, jasności i piękna.

Ajaz Ahmed jest dyrektorem generalnym AKQA Group.