Amazon kupuje prawa do popularnego podcastu true-crime “My Favorite Murder”

Amazon po raz kolejny stara się kupić prawa do głównych podcastów i sieci, które je udostępniają. Według Bloomberg, Amazon kupuje wyłączną dystrybucję i prawa reklamowe do popularnego serialu kryminalnego “My Favorite Murder” i innych podcastów z dokładnie właściwych mediów. Amazon Music i Wondery będą oferować odcinki na tydzień, zanim będą dostępne gdziekolwiek indziej, a Amazon będzie miał wyłączne prawa do sprzedaży reklam. Płatna usługa Wondery+ będzie oferować pokazy bez reklam.

Firma nie ujawniła warunków umowy. Kiedy Amazon kupił celebrytę SmartLess podcast, zapłacił 80 milionów dolarów za trzyletnią umowę, która obejmowała również tygodniowe ekskluzywy.

Układ jest jak Amazon wyścigi konkurować ze Spotify i innych gigantów technologicznych snapping głównych podcastów. Podczas gdy umowa “My Favorite Murder” nie jest w pełni ekskluzywna, cel jest ten sam: Amazon chce zachęcić do korzystania ze swoich usług i idealnie dodać płatnych klientów. Cokolwiek firma wydaje teraz może być warte zachodu, jeśli przekonuje cię do zmiany aplikacji i wprowadzenia lat reklam lub subskrypcji.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.