“Arma 3” i “DayZ” dodają wsparcie BattlEye anti-cheat poprzez Valve Proton

Mimo że biblioteka gier Steam Deck wciąż nie jest znana, możesz dodać do listy cztery tytuły, które będą działać pierwszego dnia. W piątek Valve powiedział Arma 3, DayZ, Unturned oraz Planetside 2 teraz wszystkie funkcje pracy BattlEye anti-cheat wsparcie podczas odtwarzania ich przez Proton. Dołączają Ark: Survival Evolved oraz Mount and Blade II: Bannerlord w sumie sześć tytułów Windows, w które użytkownicy Linuksa mogą grać w warstwie kompatybilności bez oprogramowania zapobiegającego oszustwom powodującego problemy. 

Bez względu na to, jak go oprawisz, tylko cztery nowe tytuły dołączające do listy kompatybilności są skromnym dodatkiem, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że Valve powiedział w listopadzie Integracja BattlEye na Protonie doszła do punktu, w którym wszystko, co musiał zrobić, to skontaktować się z firmą, aby włączyć tę funkcję w swojej grze. Aktualna lista nie obejmuje również niektórych z najpopularniejszych gier wieloosobowych online na Steam, w tym takich jak Rainbow Six Siege oraz PUBG. Wciąż nie mamy pełnego obrazu wszystkich gier, które będą działać z systemem operacyjnym Steam deck opartym na Linuksie, ale Valve obiecało to wyjaśnić za pomocą nowego programu weryfikacji przed premierą palmtopa na początku 2022 roku.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.