Arturia rozdaje na święta darmową taśmę lo-fi

Stało się czymś w rodzaju świątecznej tradycji dla Arturii rozdawanie darmowej wtyczki na święta. W zeszłym roku odtworzono kultowy refren z Juno-6 i zamieniono go w samodzielny efekt. W tym roku wyłamuje efekty taśmy z emulacji Mellotronu. 

Oryginalny Mellotron to oczywiście kultowa klawiatura, która odtwarzała pętle taśmowe innych instrumentów-coś w rodzaju proto-samplera. Arturia złapała wiatr, że niektórzy artyści używali ich wtyczki Mellotron V w nieoczekiwany sposób. Ładowali niestandardowe sample i zamiast odtwarzać je jako melodię za pomocą klawiatury, po prostu dodawali ciepło i klimat symulowanych pętli taśmowych. 

Więc w tym sezonie świątecznym Arturia postanowiła po prostu odciąć pośrednika i wypuścić Tape Mello-Fi jako samodzielny plugin do tape simulator. Może dodać zniekształcenia, nasycenie, trzepotanie taśmy, a nawet niektóre filtrowanie. Jego interfejs jest prosty i zapewnia wszystko, od subtelnego ciepła po pełne awarie maszyny. Istnieje nawet 25 ustawień wstępnych, które pomogą Ci zacząć.

Oczywiście są Tony lo-fi i wtyczek do symulacji taśm. Ale Arturia jest szczególnie dobra. I jest za darmo. Więc nie ma powodu, żeby go nie łapać. I powinieneś to zrobić wcześniej niż później. Taśma Mello-Fi będzie dostępna do pobrania za darmo ze strony Arturii od 21 grudnia do piątku 31 grudnia. po tym, cóż, kto wie. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.