Następny lot Blue Origin zabierze córkę Alana Sheparda w kosmos

Blue Origin nadal chętnie chwali się nagłówkami z pasażerami lotów kosmicznych, nawet jeśli przesuwa pewne granice. Zespół Jeffa Bezosa ujawnił, że jego nowa misja Sheparda 9 grudnia będzie pierwszą, która zabierze w kosmos pełną szóstkę pasażerów, w tym Laurę Shepard Churchley — czyli córkę Alana Sheparda. Można również spodziewać się fali telewizyjnej z Good Morning America współprowadzący Michael Strahan również jedzie na przejażdżkę.

Inni pasażerowie to szef Voyager Space Dylan Taylor, inżynier i inwestor Evan Dick, venture capital Lane Bess i jego dziecko Cameron Bess (który będzie również pierwszym streamerem Twitcha, który poleci w kosmos). Start jest obecnie zaplanowany na 10 rano Eastern 9th, a transmisja na żywo Blue Origin rozpocznie się 90 minut wcześniej.

Ten dziewiętnasty nowy lot Sheparda można uznać za nagrodę pocieszenia po nieudanym pozwie Blue Origin kwestionującym kontrakt NASA na lądownik księżycowy SpaceX. Powinien on jednak pokazać, że New Shepard poradzi sobie z jego pełnym uzupełnieniem bez żadnych problemów i zbliży firmę o krok do realizacji ambicji, które obejmują New Glenn i planowaną stację kosmiczną.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.