Bulchandani przenosi się do kluczowej globalnej roli w Ogilvy WPP

Devika Bulchandani z Ogilvy ‘ego została awansowana na drugiego dyrektora generalnego Andy ‘ego Main’ a.

Obecnie globalna przewodnicząca ds. reklamy i dyrektor generalny Ogilvy North America zostanie globalnym prezesem, rozszerzając swoje kompetencje o wszystkie pięć jednostek biznesowych agencji: reklamę, PR, doświadczenie, zdrowie oraz wzrost i innowacje.

Bulchandani (powyżej) dołączył do Ogilvy w zeszłym roku z McCann Worldgroup Interpublic. Zachowa swoją funkcję dyrektora generalnego Ameryki Północnej.

Bulchandani mówi: “uważam, że rok 2021 był dla naszego zespołu rokiem fundamentalnym. Jestem podekscytowany wszystkimi sposobami, w jakie wykorzystamy nasz rozmach poprzez innowacyjną, efektywną pracę twórczą, która inspiruje ludzi i marki do wpływania na świat.”

CEO Main mówi Andy Main mówi, że nominacja ” jest wyrazem dynamicznego partnerstwa, które rozwinęliśmy w ciągu ostatniego roku, ponieważ zmodernizowaliśmy ofertę Ogilvy, zainwestowaliśmy w talenty i dostarczaliśmy naszym klientom.”

Ogilvy jest największą Nie-medialną jednostką biznesową WPP i wydaje się, że został przywrócony do zdrowia pod kierownictwem byłego dyrektora Deloitte, Main.

Ma historię groźnych kobiet na kluczowych stanowiskach. Shelly Lazarus, wciąż emerytowany prezes Agencji, odegrał kluczową rolę w osłonięciu agencji w WPP prawie 30 lat temu po tym, jak ówczesny szef WPP, Sir Martin Sorrell, rozpoczął śmiały i gorzko kwestionowany nalot na agencję Blue chip Davida Ogilvy ‘ ego.