Studio “Call of Duty: Warzone” zjednoczy się bez błogosławieństwa Activision Blizzard

Activision Blizzard miał czas do 18: 00 ET 25 stycznia na dobrowolne uznanie Game Workers Alliance, grupy pracowników Raven Software, która niedawno zebrała głosy na zjednoczenie, wspierane przez Communications Workers of America. Ten termin minął bez uznania ze strony Activision Blizzard, a teraz pracownicy Raven ruszą do przodu z planami złożenia wniosku o wybory związkowe za pośrednictwem Krajowej Rady Stosunków Pracy.

“W Activision Blizzard głęboko szanujemy prawa wszystkich pracowników do podejmowania własnych decyzji o tym, czy dołączyć do Związku, czy nie” – powiedział rzecznik Activision Blizzard. – W zeszłym tygodniu dokładnie przeanalizowaliśmy i rozważyliśmy wstępny wniosek CWA i staraliśmy się znaleźć wzajemnie akceptowalne rozwiązanie z CWA, które doprowadziłoby do przyspieszonego procesu wyborczego. Niestety strony nie mogły dojść do porozumienia.”

W serii tweetów, GWA potwierdził swoje plany do złożenia z NLRB. 

“Była to okazja dla Activision Blizzard do wykazania się prawdziwym zaangażowaniem, wyznaczającym nowe i ulepszone standardy dla pracowników” – czytamy na Twitterze. “Zamiast tego Activision Blizzard zdecydowało się ogłosić pospieszną restrukturyzację, aby spróbować utrudnić nam prawo do organizacji.”

Wydarzenia rozwijają się tutaj szybko, więc Podzielmy je na dni:

  • 21 stycznia: ponad 30 testerów jakości w Raven Software ogłosiło, że zebrali wystarczającą ilość podpisów, aby zjednoczyć się, co uczyniłoby Game Workers Alliance pierwszym związkiem w północnoamerykańskim studiu gier wideo na dużą skalę. Raven jest własnością Activision Blizzard i koncentruje się na wspieraniu Call of Duty: Warzone, więc to jest o AAA, jak to tylko możliwe. Sygnatariusze Unii zwrócili się do kierownictwa Activision Blizzard o dobrowolne uznanie GWA do 25 stycznia.

  • 22 stycznia: pracownicy Raven zakończyli tygodniowy strajk przeciwko Activision Blizzard, oczekując uznania związku przez kierownictwo. Strajk rozpoczął się 6 grudnia, w odpowiedzi na zwolnienia 12 testerów QA w Raven – wszyscy podpisali się pod wysiłkiem unionizacyjnym, zgodnie z The Washington Post.

  • 24 stycznia: szef Raven Brian Raffel wysłał wiadomość e-mail do pracowników, ogłaszając “zmianę organizacyjną”, która rozwiązałaby QA jako zespół i przeniosła tych pracowników do różnych działów w całym studiu. Jest to znane jako” osadzanie ” i nie jest rzadkością w AAA studios. Raffel powiedział, że osadzanie było kolejnym logicznym krokiem w procesie, który rozpoczął się ” kilka miesięcy temu.”

“Patrząc w przyszłość na trwającą rozbudowę Call of Duty: Warzone, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, że wspieramy ściślejszą integrację i koordynację w całym studiu-osadzenie pozwoli na to”, napisał Raffel. 

Czas ogłoszenia i skupienie się na testerach QA dotyczyły grup aktywistów, sygnatariuszy związków w Raven i pracowników Activision Blizzard, którzy od zeszłego roku walczą o zmiany kulturowe w studiu. Activision Blizzard jest przedmiotem pozwu i wielu dochodzeń w sprawie zarzutów systemowej dyskryminacji ze względu na płeć i molestowania seksualnego. pracownicy wielokrotnie wychodzili, wzywając długoletniego prezesa Bobby ‘ ego Koticka do dymisji.

Nie jest jasne, w jaki sposób restrukturyzacja w Raven wpłynie na rozwój Unii, ale obawiamy się, że ten ruch utrudni członkom zdolność do koordynacji między sobą. CWA powiedział na Twitterze, że ogłoszenie było ” niczym więcej niż taktyką udaremnienia Raven QA workers, którzy korzystają z prawa do organizowania.”

Wątek CWA kontynuował: “kiedy Kierownictwo używa bezsensownych słów, takich jak “wyrównanie”, “synergia” i “reorganizacja”, wysyłają wiadomość do pracowników: “podejmujemy wszystkie decyzje, mamy całą władzę.’”

Rzecznik wydawnictwa Activision udzielił następującej odpowiedzi na pytania dotyczące terminu reorganizacji: 

“Jest to kolejny krok w procesie, który od jakiegoś czasu jest starannie rozważany i w pracach nad nim, a ta struktura dostosowuje Raven do najlepszych praktyk innych znanych studiów Activision. Jest to również kamień milowy w naszym szerszym planie większej integracji QA z procesem rozwoju, ponieważ nasze zespoły dążą do zapewnienia najlepszej w swojej klasie koordynacji w czasie rzeczywistym.”

To wszystko sprowadza nas do dnia dzisiejszego. Pracownicy Activision Blizzard mają ponadprzeciętną liczbę głosów za związkami. swoją sprawę przekazują do NLRB. Może to być długotrwały proces, a im dłużej trwa, tym większy wpływ będzie miało kierownictwo Activision Blizzard.

Cornell profesor prawa pracy i prawa pracy Risa Lieberwitz powiedział The Washington Post że zmiany strukturalne nie powinny przerywać procesu związkowego, ale dodał, że czas ” rodzi pytanie, czy [Activision Blizzard] odwetuje na pracowników QA z powodu ich działalności związkowej.”

Pełne oświadczenie rzecznika Activision Blizzard o nieudanych rozmowach związkowych z CWA następuje:

W Activision Blizzard głęboko szanujemy prawa wszystkich pracowników do podejmowania własnych decyzji o przystąpieniu do Związku. W zeszłym tygodniu dokładnie przeanalizowaliśmy i rozważyliśmy wstępny wniosek CWA i staraliśmy się znaleźć wzajemnie akceptowalne rozwiązanie z CWA, które doprowadziłoby do przyspieszonego procesu wyborczego. Niestety strony nie mogły dojść do porozumienia.

Spodziewamy się, że Unia będzie posuwać się naprzód ze złożeniem petycji do NLRB w sprawie wyborów. W przypadku złożenia wniosku, firma niezwłocznie odpowie formalnie na tę petycję. Najważniejszą rzeczą dla firmy jest to, że każdy uprawniony pracownik ma możliwość wysłuchania swojego głosu i liczenia indywidualnego głosu.uważamy, że wszyscy pracownicy Raven powinni mieć coś do powiedzenia w tej decyzji.

W całej firmie wierzymy, że bezpośrednie relacje między menedżerami a członkami zespołu pozwalają nam szybko reagować i dostarczać najlepsze wyniki i możliwości dla pracowników. W wyniku tych bezpośrednich relacji w ciągu ostatnich kilku lat wprowadziliśmy szereg zmian, w tym podniesienie minimalnego wynagrodzenia dla pracowników Raven QA o 41%, wydłużenie płatnego czasu wolnego, rozszerzenie dostępu do świadczeń medycznych dla pracowników i ich znaczących innych osób oraz przeniesienie ponad 60% tymczasowego personelu Raven QA na pracowników pełnoetatowych. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację bezpośredniego dialogu z naszym zespołem i współpracę, aby nasze miejsce pracy było lepsze.

Microsoft ogłosił w ubiegłym tygodniu plany przejęcia Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. umowa ma całkowicie zmienić krajobraz gier wideo. Dzień po tym, jak padły te informacje, Activision powiedziało w raporcie SEC, że w studiu nie trwają starania o związkowców, chociaż wcześniej ostrzegało pracowników Raven, aby “rozważyli konsekwencje” podpisania kart związkowych.

Wszystkie produkty polecane by Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależny od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.