Case Study: 3 Sposoby Wykorzystania Produktów Promocyjnych Przez Wielkie Firmy

Produkty promocyjne mają niesamowity potencjał. Sprawiają, że Twoja firma jest o wiele bardziej niezapomniana, a przez to pomagają generować świadomość marki, która zachęca konsumentów do zakupu. Tak więc, o ile inwestujesz w asortyment, który spodoba się ludziom, którym służysz, możesz wygenerować imponujący zwrot z inwestycji. 

Jeśli ta obietnica nie wystarczy, aby przekonać Cię o sile produktów promocyjnych, to może fakt, że niektóre z największych firm na nich polegać będzie. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o markowych produktach promocyjnych i o tym, jak ogromne korporacje wykorzystały je, aby umocnić swoje miejsce na szczycie. 

Czym Jest Markowy Towar? 

Produkty promocyjne, znane również jako markowe towary, to produkty dystrybuowane konsumentom za darmo lub po niskich kosztach w celu promowania firmy. Najbardziej udanymi produktami promocyjnymi są te, które są dobrze ukierunkowane i naprawdę przydatne dla odbiorców. Dlatego ważne jest, aby naprawdę poznać swoich odbiorców przed rozpoczęciem kampanii. 

Widzisz, różni odbiorcy cenią różne rzeczy. Na przykład pracownicy pełnoetatowi docenią produkty, które ułatwiają im codzienne życie, takie jak dyski USB i artykuły papiernicze. Z drugiej strony, króliczki gimnastyczne mogą preferować markowe zestawy sportowe, podczas gdy świadomi ekologicznie konsumenci będą dobrze reagować na zrównoważone produkty, takie jak torby na ramię i butelki z wodą. 

Dlaczego Markowy Towar Jest Ważny? 

Markowe towary nie są absolutnie konieczne. W rzeczywistości wiele firm radzi sobie bez niego. Bardzo często wolą unikać wydatków związanych z produktami promocyjnymi i decydują się na mniej drogie (ale często mniej skuteczne) strategie. Jest jednak powód, dla którego tak wiele dużych i szanowanych korporacji ich używa. 

Według badania konsumenckiego przeprowadzonego w 2017 r.przez Promotional Products Association International, około 90% wszystkich konsumentów pamięta markę, od której otrzymał produkt promocyjny. Jest to świetny sposób na zrobienie silnego pierwszego wrażenia na potencjalnym przyszłym kliencie. 

Gdyby to nie wystarczyło, około 80% konsumentów stwierdziło, że ich opinia o firmie zmieniła się na lepsze po otrzymaniu jednego z produktów promocyjnych. W rezultacie respondenci byli wtedy również o 83% bardziej skłonni do robienia interesów z marką, udowadniając, że działają. 

Ile topowe firmy wydają na markowe towary? 

Oczywiste jest, że markowy towar jest skuteczny, dlatego Australijskie MŚP wydają średnio 31 000 USD na produkty promocyjne każdego roku. Ponieważ produkty te często skutkują lepszymi relacjami z klientami i zwiększoną świadomością marki, zdecydowana większość firm uważa, że ich inwestycja jest korzystna w stosunku jakości do ceny. 

W wielkich ligach jednak pieniądze przeznaczone na produkty promocyjne są oszałamiające. Każdego roku, top 100 nabywców produktów promocyjnych każdy wydać prawie 40 milionów dolarów, minimum. I, co ciekawe, wszyscy używają swoich promocyjnych markowych towarów na bardzo różne sposoby. 

3 firmy, które wykorzystują produkty promocyjne do zwiększenia sprzedaży 

Niektóre z najbardziej znanych i najbardziej ukochanych marek na świecie umieścić produkty promocyjne w samym centrum ich strategii marketingowych. Oto jak największe nazwiska w biznesie korzystają z markowych towarów, aby zapewnić im sukces. 

  1. Pfizer

Firma Pfizer jest znana na całym świecie z jedna kluczowa rzecz w tej chwili: szczepionka Covid-19, która była pierwszą tego typu szczepionką, która została zatwierdzona przez WHO. Jednak jeszcze przed wprowadzeniem szczepionki, Pfizer był już ugruntowany jako jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. 

Aby konkurować na zatłoczonym rynku, Pfizer rozdawał promocyjne markowe produkty świadczeniodawcom opieki zdrowotnej. Podczas gdy praktyka ta została zakazana w sektorze opieki zdrowotnej, w szczytowym momencie Pfizer wydawałby rocznie ponad 80 milionów dolarów na markowe towary. 

Oferując produkty najwyższej jakości z logo firmy i przesłaniem marki, Pfizer może podkreślić zaangażowanie w wysokie standardy, które są tak ważne w tym sektorze. Był to świetny sposób na budowanie relacji z placówkami służby zdrowia, które przynosiły korzyści zarówno dla biznesu, jak i dla pacjenta. 

Co najważniejsze, produkty były wszystkie przedmioty, które mogą być używane w ciągu dnia pracy lekarza. Markowe notatniki, długopisy i kubki były powszechne w szpitalach, szczególnie w Ameryce. Teraz jednak, aby zachęcić do bardziej sprawiedliwej konkurencji w tak wrażliwym sektorze, nie jest to już dozwolone. Ale to nie znaczy, że produkty promocyjne nie są wykorzystywane w dobrym miejscu.

   2. Pepsi Co. 

Pepsi Co. wydaje do 3 miliardów dolarów (USA) na promocję, co odpowiada około 4 miliardom dolarów tutaj w Australii, a duża część z tego idzie na markowe towary. W rzeczywistości od wielu lat jest to kluczowa część wydatków marketingowych Pepsi. 

W latach 90. firma wprowadziła pierwszy w swoim rodzaju program nagród znany jako Pepsi Stuff, w którym klienci mogli wymieniać tak zwane punkty Pepsi na produkty. Wystartował, a w ciągu pierwszego miesiąca było ponad milion subskrybentów. Pomimo kontrowersji związanych z odrzutowcem Harrier, za który niespodziewanie jeden z klientów dostał wystarczającą ilość punktów, był to pod wieloma względami sukces i od tego czasu był kilkakrotnie wznawiany. 

Obecnie jednak Pepsi skupia się bardziej na promocjach B2B. Pomyśl o tym: ile razy byłeś w barze, restauracji lub sklepie i widziałeś lodówki marki Pepsi, parasole przeciwsłoneczne i tablice z menu? Możliwe, że odpowiedź jest całkiem spora. 

Kiedy sprzedawca zawiera umowę z Pepsi, Marka napojów często oferuje im bezpłatne produkty, które mogą wykorzystać w swoim zakładzie. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, które chcą zaoszczędzić pieniądze i daje Pepsi fantastyczną okazję do reklamowania się niezliczonym konsumentom każdego dnia.

    3. McDonald ‘ s 

W przeciwieństwie do Pfizer i Pepsi, produkty marki McDonald ‘ s niekoniecznie są tak przydatne. Nie tylko to, ale klienci muszą również wydać trochę gotówki, zanim będą mogli dostać w swoje ręce towar. Mówimy oczywiście o zabawkach, które są bezpłatne z posiłkiem każdego dziecka, znanym jako Happy Meal. 

Happy Meals istnieją już od ponad 40 lat i są tak popularne dzisiaj, jak kiedykolwiek wcześniej. Obecnie szacuje się, że McDonald ‘ s sprzedaje codziennie około 3,2 miliona Happy Meals w ponad 100 krajach na całym świecie. 

Te zabawki nie są do końca praktyczne. Bardzo często nie są one jawnie oznakowane logo McDonald ‘ s, ponieważ są zwykle projektowane we współpracy z modną firmą zabawkarską lub franczyzą filmową. Ale bądźmy szczerzy, McDonald ‘ s nie musi przesadzać z brandingiem tak ogromnie popular merchandise. 

Zabawki Happy Meal mają na celu przyciągnięcie nowych klientów, którzy chcą uszczęśliwić swoje dzieci i przywrócić istniejące po więcej. Są więc klasycznym studium przypadku w zrozumieniu, czego Twoi odbiorcy chcą od produktu promocyjnego. To podejście, które działa naprawdę dobrze, udowadniając, że nie ma uniwersalnego podejścia do markowych towarów. 

Najlepsze produkty promocyjne dla Twojej firmy

To do ciebie, aby dowiedzieć się, jakie produkty Twoi docelowi konsumenci będą dobrze reagować. Podczas gdy niektórzy demografowie z pewnością pokochają promocyjny kapelusz lub torbę na laptopa, inni mogą skończyć wyrzucając tego rodzaju produkty prosto do kosza. Tak, zrobić swoją pracę domową, aby upewnić się wybrać idealny towar dla konkretnej publiczności. 

 

Ogólnie rzecz biorąc, niektóre produkty działają dobrze z bardzo zróżnicowaną publicznością. Należą do nich ekologiczne torby na zakupy, markowe koszulki i promocyjny żel do dezynfekcji rąk. 

Jak Wielkie Firmy Korzystają Z Produktów Promocyjnych 

Firmy każdej wielkości polegają na produktach promocyjnych, aby pomóc im przyciągnąć i utrzymać klientów. Patrząc na jedne z największych i Najlepszych przykładów korporacji, które zrobiły to z powodzeniem, możemy uzyskać nieoceniony wgląd w to, jak różne modele biznesowe nadają się dobrze do różnych rodzajów markowych towarów. 

Weź więc te przykłady i wykorzystaj je, aby zainspirować wybór Twojej firmy. Jeśli chcesz używać produktów promocyjnych do zwiększania sprzedaży, musisz wybrać produkty, które są naprawdę atrakcyjne dla odbiorców, którym służysz.