CES czeka na anulowanie wśród wariantu omicron

CES 2022 zawsze miał być mniejszą konferencją niż zwykle, biorąc pod uwagę wahania marek i firm technologicznych, aby w pełni wrócić do wydarzeń osobistych. Ale z odnowionymi obawami COVID-19 nad wariantem omicron, nawet ten zmniejszony program jest w niebezpieczeństwie, a już były głośne odwołania od znanych uczestników, w tym Meta, Twitter i Amazon. 

MediaLink, który zawsze ma dużą obecność na CES, odwołał coroczną imprezę kickoff i bardzo ekskluzywną kolację executive. Przejdzie do większości wirtualnych spotkań i programowania na konferencję C Space, powiedział Michael Kassan, prezes i dyrektor generalny MediaLink. C Space to konferencja odbywająca się w ramach CES, w której wezmą udział przedstawiciele czołowych marek i firm technologicznych.

“Będziemy kontynuować nasze plany stworzenia wirtualnego show floor tour,” kassan, który jest jednym z największych łączników za kulisami wydarzeń takich jak CES i Cannes, powiedział w oświadczeniu. 

“CES jest i pozostanie jednym z najważniejszych spotkań dla mediów, marketingu, technologii i społeczności rozrywkowych, dlatego ponad 2000 firm kontynuuje przygotowania i planuje wziąć udział w styczniu” – dodał. 

T-Mobile i Amazon ogłosiły również, że zrezygnują lub ograniczą osobiste plany, podążając za Meta (spółką macierzystą Faceook), Twitterem, Pinterestem i iheartmedią.

“Chociaż jesteśmy przekonani, że organizatorzy CES podejmują wyczerpujące środki w celu ochrony uczestników osobiście i mieliśmy wiele praktyk zapobiegawczych w miejscu, jak również traktujemy priorytet bezpieczeństwa naszego zespołu i innych uczestników z tej decyzji,” T-Mobile powiedział w oświadczeniu. 

Choć T-Mobile pozostanie sponsorem CES, ” zdecydowana większość naszego zespołu nie pojedzie do Las Vegas.”Prezes T-Mobile Mike Sievert również wycofał się ze swojego przemówienia.

“Cały zespół T-Mobile czeka na osobiste targi CES 2023, które, mamy nadzieję, obejmą prezentację na scenie przed publicznością na żywo” – dodała firma. 

Amazon i jego jednostka pierścienia inteligentnego domu nie będą na miejscu w styczniu, powołując się na ” szybko zmieniającą się sytuację i niepewność wokół wariantu Omicron.”

We wtorek Meta, Twitter, Pinterest i iHeartMedia zostały pierwszymi odwołaniami na targach CES. Osoba blisko związana z Pinterestem potwierdziła, że nie będzie wysyłać kontyngentu. Pinterest planował pomniejszoną aktywację z poprzednich lat, ale podjął ostateczną decyzję o anulowaniu. Pinterest nie był oficjalnym wystawcą CES, ale firma internetowa planowała wysłać zespół do Las Vegas, aby zorganizować wydarzenia towarzyszące poza głównym pokazem. Przed pandemią Pinterest zwykle był widoczny na konferencjach takich jak CES, SXSW i Cannes.

Czytaj więcej na ten temat: jak Agencje i marki radzą sobie z omicron

W międzyczasie iHeartMedia odwołała jeden z najpopularniejszych koncertów zaplanowanych na CES. Firma wysłała zawiadomienie do uczestników CES, że jego show ze Swedish House Mafia, zaplanowane na noc stycznia. 6, został odwołany.

“Cieszyliśmy się na spotkanie z wami wszystkimi” – powiedziała iHeartMedia w komunikacie. “Aby jednak zapewnić bezpieczeństwo naszym przyjaciołom i partnerom w tym nieprzewidywalnym czasie, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wydarzenia.”

Twitter, który planował zorganizować miejsce spotkań w hotelu Cosmopolitan, powiedział również, że zmienił plany.

“W związku z rosnącą liczbą przypadków COVID w całym kraju, zdecydowaliśmy się anulować naszą osobistą obecność na targach CES w przyszłym miesiącu, aby kontynuować priorytetem dla zdrowia i bezpieczeństwa naszych tweetów i partnerów ” – powiedział we wtorek rzecznik Twittera. “Przepraszam za tę późną zmianę. Podobnie jak wszyscy, uważnie monitorujemy sytuację i rozważamy nasze opcje.”

We wtorek Meta potwierdziła, że odwołuje osobiście CES. Meta zastanawiała się, w jaki sposób może przenieść niektóre działania na CES do świata wirtualnego. “Z powodu dużej ostrożności i troski o naszych pracowników, nie będziemy osobiście uczestniczyć w CES ze względu na zmieniające się obawy dotyczące zdrowia publicznego związane z COVID-19”, powiedział rzecznik Meta przez e-mail.

Stowarzyszenie technologii konsumenckich, które organizuje CES, nie było od razu dostępne do komentarza.

Wielu niedoszłych uczestników, którzy nie mogli się doczekać wyjazdu do Las Vegas, aby rozpocząć 2022, przemyślało plany, w tym Duże Holdingi medialne, agencje reklamowe, firmy technologiczne i mniejsi wystawcy. Organizatorzy CES liczyli na triumfalny powrót do Las Vegas i osobiste spotkania na jednym z największych w branży wydarzeń Roku. Pokaz jest nadal planowany, ale biorąc pod uwagę obawy przed nową falą COVID-19, wielu uczestników robi się zimnych stóp.

“Jest mało prawdopodobne, że będziemy tam osobiście” – powiedział przedstawiciel czołowej agencji reklamowej, który poprosił o wypowiedź pod warunkiem anonimowości, ponieważ plany nie zostały sfinalizowane. “Mieliśmy tylko kilka osób planujących być tam na ziemi i tak. Jeśli nadal będą kontynuować program osobiście, znajdziemy sposób, aby to opisać i śledzić to, co dzieje się z daleka.”

Podobne zastrzeżenia wyraziło wielu czołowych menedżerów agencji reklamowych i przedstawicieli firm technologicznych. Firmy, które jeszcze w zeszłym tygodniu rozsyłały zaproszenia na ekskluzywne pokazy, koncerty i kolacje na targach CES, były teraz “może”.- Jak na razie nadal jedziemy-powiedział jeden z czołowych przedstawicieli holdingu medialnego pod warunkiem zachowania anonimowości. “Myślę, że to może się zmienić w tym tygodniu.”

Czytaj więcej na ten temat: Nick Law odchodzi z Apple 

Hybrid show

Organizatorzy CES cały czas planowali hybrydowe wydarzenie, więc od samego początku były na miejscu. Firmy takie jak Procter & Gamble organizują wirtualne demonstracje online, a także prezentują nowe produkty konsumenckie w Las Vegas. Od poniedziałku P & G nadal planowało zaprezentować takie marki jak OralB, Gillette, Tide i P&G beauty products. Tymczasem Spotify rozesłał zaproszenia na panel tylko online, wirtualne śniadanie w środku tygodnia CES.

W zeszłym tygodniu TikTok podpisał się jako oficjalny osobisty wystawca CES. We wtorek osoby zaznajomione z planami Tiktoka poinformowały, że firma ponownie ocenia, czy weźmie udział w pokazie.

Większość największych firm internetowych, takich jak Meta, Snapchat i TikTok, planowała wysłać Głośniki do paneli na żywo w C Space w Aria. Meta zaplanowała również stoiska w Wynn Las Vegas, jednym z najważniejszych miejsc na CES.

Jeremi Gorman, dyrektor Biznesowy Snapchat, był na slate, aby przemawiać w przestrzeni C Aria, aby omówić przyszłość 5G i mediów. A Snapchat ma “hospitality suites”, które mają działać w Aria, zgodnie z harmonogramem CES. Snapchat nie zwrócił się z prośbą o komentarz, czy jego plany się zmieniły, ale osoba bliska firmie powiedziała, że prawdopodobnie anuluje osobistą obecność na CES.

Jak na razie Google jest w harmonogramie CES, planuje zorganizować instalację w wielkim holu Las Vegas Concentrum wentylacji. We wtorek rzecznik Google powiedział przez e-mail, że firma ” uważnie monitoruje sytuację.”

Nastrój wśród potencjalnych uczestników zmienił się w ciągu ostatnich kilku dni, gdy świat obserwował wzrost przypadków COVID-19. Nowy wzrost w miejscach takich jak Nowy Jork doprowadził do zakłóceń w ligach sportowych, takich jak NHL i tymczasowego zamknięcia wielu przedstawień na Broadwayu, między innymi. 

Raport w chicagowskim biznesie Craina powiedział, że szczep omicron COVID-19 zmieniał wiele planów biznesowych, ale były oznaki nadziei na CES. “United Airlines postrzega CES jako początek długo oczekiwanego powrotu podróży służbowych” – poinformował w poniedziałek Chicago Crain. “Linie lotnicze dodały 44 loty do Las Vegas, aby obsługiwać TECH TRADE show. Zachował harmonogram nienaruszony nawet po wykryciu wariantu omicron po Święcie Dziękczynienia.”

Pod koniec zeszłego tygodnia organizatorzy CES wdrożyli surowsze wytyczne dla uczestników, dodając do swojego mandatu szczepionkę i maskę. Teraz uczestnicy otrzymają bezpłatne szybkie testy przed wejściem do kluczowych obszarów pokazu. 

CES to jedno z najważniejszych wydarzeń branży technologicznej i Medialnej roku, a organizatorzy z Consumer Technology Association zaplanowali powrót do hybrydowej, częściowo osobistej, a częściowo wirtualnej, konferencji w styczniu. Akcja serialu rozgrywa się od stycznia. 5 do stycznia 8 z 2100 marek i wystawców technologicznych na porządku dziennym. Ces oczekiwało około połowy liczby osób do udziału osobiście w Las Vegas. W 2020 roku, po raz ostatni CES odbył się osobiście, było 4500 wystawców, ponad dwukrotnie więcej niż zaplanowano w tym roku.

“Nawet jeśli dany marketer anuluje swoją fizyczną obecność w ostatniej chwili, prawdopodobnie będzie miał format kopii zapasowej do zaprezentowania tego, co prezentował, i nadal osiągnie 80% do 90% tego, co zamierzał osiągnąć”, powiedział Brian Wieser, globalny prezes Business intelligence w Agency GroupM.

Jean Foster, starszy wiceprezes ds. marketingu i Komunikacji w Consumer Technology Association, powiedział, że duże trendy w tym roku będą tematy takie jak podróże kosmiczne, crypto-Technologia i nie-wymienne tokeny, technologia żywności, Robotyka i sztuczna inteligencja.

“Fun from the floor”

“Cały czas mówiliśmy, że to będzie mniejszy program”, powiedział Foster w ostatnim wywiadzie telefonicznym, ” co jest dobre, ponieważ pozwala nam się rozproszyć.”

Las Vegas Convention Center ma mieć więcej powierzchni, Foster powiedział, ” ponieważ nowa West Hall pojawiła się online.”Będą większe chodniki z większą przestrzenią do praktykowania dystansu społecznego i będzie większa kontrola nad tym, kto może uzyskać dostęp do przestrzeni CES—punktów kontrolnych, w których ludzie muszą pokazać odznaki, co zapewnia, że uczestnicy są testowani i szczepieni, powiedział Foster.

Ponadto CES współpracował z Web Summit, inną grupą, która organizuje konferencje technologiczne na dużą skalę, aby wdrożyć swoje oprogramowanie do strumieniowego przesyłania części programu online, powiedział Foster. “Więc jeśli ludzie nie mogą dołączyć do nas w Las Vegas, będą mogli dołączyć do nas cyfrowo”, powiedział Foster. “Będziemy nagrywać część zabawy z parkietu.”

Jedna z firm o nazwie Whalar, startup technologiczny, który współpracuje z twórcami i wpływowymi, który jest zwykle aktywny na CES, SXSW i Cannes, odwołany w weekend. “Planowaliśmy wysłać grupę sześciu, ale zdecydowaliśmy się zachować szczególną ostrożność” – powiedział Jamie Gutfreund, dyrektor ds. marketingu w Whalar. “To wielkie rozczarowanie. My wszyscy czekali na rozpoczęcie roku 2022 naszą coroczną pielgrzymką do Vegas.”

Według Maytala Leviego, menedżera ds. komunikacji korporacyjnej w Procter & Gamble, P & G nadal będzie uczestniczyć w Las Vegas, nawet jeśli wyśle mniejszy kontyngent niż normalnie. “Chcę jasno powiedzieć, że dla P&G zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i partnerów pozostaje priorytetem NR 1 podczas targów CES”, powiedział Levi za pośrednictwem poczty elektronicznej. “Uważnie śledzimy dane, kierując się naszym zespołem medycznym. Cenimy środki wdrożone przez CTA, aby nasi pracownicy byli zdrowi podczas wydarzenia.”

W wywiadzie telefonicznym Levi powiedział, że P & G ma nadzieję pokazać swoje innowacje w portfolio marek, w tym nowy detergent Tide zaprojektowany do prania kosmicznego. P & G jest jedną z tych marek, które pokazują, jak CES jest ważnym wydarzeniem dla dyskusji na temat przyszłości i pozostania ważnym wydarzeniem. P & G ma również nową maszynkę Gillette zaprojektowaną z luksusowym producentem samochodów sportowych Bugatti.

“CES daje nam możliwość pokazania, w jaki sposób wprowadzamy innowacje w sposób, który rezonuje z konsumentami” – powiedział Levi – ” łącząc nasze podejście do innowacji z produktami i usługami, z których ludzie mogą korzystać na co dzień, i generując szum wokół produktów i spostrzeżeń, z których jesteśmy dumni.”