Analityka CTV zostanie zrewolucjonizowana-i inne prognozy na 2022 rok

W 2021 r. alternatywne waluty oparte na impresji zaczęły zyskiwać popularność wśród nadawców, o czym świadczą takie ruchy, jak współpraca CBSViacom z VideoAmp. Ponadto inne zdolne urządzenia pomiarowe, w tym iSpot i TVSquared, hałasują i chwytają nagłówki gazet. Nadszedł czas, aby stara gwardia została zakłócona i zastąpiona. Czas na śmierć GRP. Nie stanie się to z dnia na dzień, ale poszukaj GRP, aby przynajmniej zachorował śmiertelnie w 2022 roku.

Retail media wyrwą się z więzienia 

Retail Media nie jest już OGs Amazon, Walmart, Target Roundel i Kroger 84.51°. Zamiast tego do gry dołączyli tacy gracze jak Walgreens, CVS, Sam ‘s Club, a w październiku Lowe’ s. Przez lata konwencjonalna mądrość twierdziła, że najlepsze wykorzystanie tych sieci było w kampaniach zorientowanych na niższe lejki. W końcu mogą po prostu ponownie przyciągnąć potencjalnych nabywców, aby skłonić ich do konwersji. W rezultacie nie byli najważniejsi w kampaniach budowania marki. 

Ten sposób myślenia zaniża wartość wnoszoną przez te detaliczne platformy medialne, których dane zostały z powodzeniem wykorzystane w kampaniach top-of-funnel. Amazon Fire) i może oferować dane kierunkowe i wysokiej jakości materiały wideo bezpieczne dla marki.  

Kiedy te firmy mówią o “wyrwaniu się z więzienia detalicznego”, oznaczają utratę percepcji, że mogą być przydatne tylko na dole lejka. Ta ucieczka z więzienia już się dzieje i przyspieszy w 2022 roku.

Wielokulturowe kampanie będą normą 

Od lat marki i agencje mówią o “marketingu wielokulturowym” jako odrębnej inicjatywie—tak jakby był marketing i marketing wielokulturowy. Teraz widzimy, jakie to było dziwne.

Intencją nie było, aby kreatywność i media ignorowały pewne populacje, a nawet miały, że kreatywność lub media są po namyśle lub pojedynczym wysiłkiem. Najwyraźniej nie był to ruch maksymalizujący przychody, a wysiłki na rzecz wprowadzania zmian w celu uruchomienia kampanii dostosowanych do konkretnych danych demograficznych zostały odpowiednio okrzyknięte postępem. 

Obecnie to, co kiedyś było marketingiem wielokulturowym, to “DEI media” – i nadal istnieją pewne silosowane wysiłki. Ale ogólnie rzecz biorąc, marketerzy mówią teraz o jednej kampanii integracyjnej dla marki i o tym, jak różne strategie targetowania w ramach tej kampanii zapewnią dotarcie do różnych odbiorców. Jest to łatwe do wykonania, szczególnie w programmatic digital i programmatic CTV.  

W 2022 r.zobaczymy upadek wielokulturowego marketingu zamkniętego i wzrost marketingu z odpowiednimi strategiami targetowania, aby dotrzeć do wszystkich odbiorców. Marki postrzegają to jako właściwą odpowiedź moralną na potrzeby integracji i właściwą odpowiedź biznesową, aby zwiększyć zasięg.

Mikro kohorty wzrosną jako rozwiązanie do ochrony prywatności

Mikro kohorty-gospodarstwo domowe, region na mapie,zaszyfrowane skupisko ludzi w czystym pomieszczeniu lub dowolna kolekcja do kilkuset osób-są mierzone jako Bezpieczne Dla prywatności surogaty dla podstawowych osób. Ponieważ pliki cookie ostatecznie giną, identyfikatory reklam mobilnych znikają, a ogrody otoczone murami coraz częściej uniemożliwiają zewnętrzne znaczniki pomiarowe, śledzenie ekspozycji na poziomie użytkownika staje się dość trudne. Mikro kohorty są sprytnym rozwiązaniem preferowanym zarówno przez zwolenników ochrony prywatności, jak i profesjonalistów pomiarowych. Partner medialny nie udostępnia żadnych danych na poziomie użytkownika, więc prywatność konsumentów jest w pełni respektowana. Jednak dokładny pomiar przyrostowości jest nadal możliwy, pod warunkiem, że kohorty są procesamised przez partnera pomiarowego odpowiednio wyrafinowanego w statystykach.

Wiele różnych form mikro kohorty są testowane przez murowane ogrody, przez wydawców, przez czyste pokoje, a nawet przez przeglądarki. W 2020 roku widzieliśmy ich rozwój, ale głównie pozostają w wersji beta. W 2021 roku nasi klienci nabrali rozpędu. W 2022 r. tendencja ta osiągnie punkt krytyczny, ponieważ mikro kohorty będą wreszcie gotowe do Zbliżenia. 

Pojawią się agencje CTV 

Przez lata telewizja i agencje cyfrowe walczyły o nowe budżety CTV marek. Agencje telewizyjne twierdziły, że to nadal telewizja, zwykle nawet z tą samą twórczością. Agencje cyfrowe argumentowały, że proces zakupu, targetowania i pomiaru przypominał proces cyfrowy, więc CTV było ich terytorium. Obserwatorzy branży przez lata zastanawiali się, kto w końcu wygra te dolary. Odpowiedź: może ani jedno, ani drugie. 

To, co najlepsze z obu dyscyplin—ziarniste kierowanie cyfrowe z pełnoekranowym opowiadaniem historii telewizji-wymaga dobrego CTV. Tak więc zaczyna się wyłaniać nowa rasa ekspertów-agencje CTV-specjalizacja, która łączy dwa zestawy umiejętności, aby zrealizować prawdziwy potencjał CTV. 

Kilka lat temu zabrzmiałoby to szalenie.  Ale spójrz na rozwój CTV. Ledwie istniał dziesięć lat temu, ale w 2022 r. wydatki na reklamy CTV będą przewyższać zarówno wydatki na reklamy OOH (około 7 miliardów dolarów), jak i wydatki na reklamy w gazetach (również około 7 miliardów dolarów) … razem. Skoro agencje OOH mogą istnieć, to dlaczego nie agencje CTV?

Za nadzieję, że rok 2022 da nam powrót do “normalności” – tak, jakbyśmy w ogóle mogli przewidzieć, co to oznacza. Być może spakowane biura, Agencja lunch-and-learns i codzienne lunche biznesowe znikną na zawsze. Oby bogowie reklamy nie odebrali nam Cannes na stałe. Wszyscy potrzebujemy przerwy między tym powiększeniem.

Subskrybuj Ad Age teraz, aby uzyskać wielokrotnie nagradzane wiadomości i informacje.