DJI Mavic 3 pakiety dwa cztery trzecie i teleobiektywy

DJI jest najbardziej znany z dronów, ale jest to prawdopodobnie najbardziej pomysłowy aparat Towarzystwo. Po odsłonięciu oburzającej pełnoklatkowej Kamery Ronin 4K / gimbal w zeszłym miesiącu, uruchomiła teraz Drone Mavic 3 2,200 z nie tylko jednym, ale dwoma innowacyjnymi systemami kamer.

Jak mówiono, istnieją dwa modele w rodzinie Mavic 3, modele Standard i Cine, wraz z Kombi “Fly More”, które zawiera więcej akcesoriów. Główną różnicą jest to, że Mavic 3 Cine ma wbudowany dysk SSD 1TB i obsługuje nagrywanie wideo Apple ProRes 422 HQ-bardzo pożądane w profesjonalnych produkcjach filmowych. Ten ostatni jest również znacznie droższy, o czym omówię wkrótce. 

Główny aparat Mavic 3 o średnicy 24 mm (odpowiednik 35 mm) f/2.8-f / 11 marki Hasselblad ma czujnik Cztery Trzecie, który jest znacznie większy niż 1-calowy czujnik w aktualnym modelu Air 2s. A jednak moduł kamery nie wygląda na większy, a Mavic 3 waży nieco mniej niż Mavic 2 (895g w porównaniu do 907g). 

Steve Dent / Engadget

Cztery Trzecie to taki sam rozmiar, jak czujnik Micro Cztery Trzecie w aparacie Panasonic BGH1 box, więc powinien on pozwolić na więcej kinowych filmów i zdjęć. Zmienna przysłona wraz z opcjonalnymi filtrami ND ułatwiają fotografowanie w różnych warunkach oświetleniowych. Jest również wyposażony w nowy system autofokusa o nazwie Vision Detection, który rzekomo optymalizuje szybkość ustawiania ostrości.

Z główną kamerą, teraz nagrywa wideo 5.1 K przy 50fps lub 4K przy 120 fps-w górę z 5.4 K 30fps i wideo 4K/60p na Air 2s. DJI twierdzi natywny zakres dynamiki 12.8 zatrzymuje, dzięki 10-bitowemu profilowi kolorów D-Log. Jeśli chodzi o zdjęcia nieruchome, może robić zdjęcia o rozdzielczości 20 megapikseli W 12-bitowym formacie RAW.

Jeśli chcesz dostać się znacznie bliżej, DJI wcisnął drugą kamerę bezpośrednio nad główną kamerą. Ten ma półcalową 12-megapikselową matrycę i teleobiektyw 162 mm (odpowiednik 35 mm), który jest wokół 4-krotnego zoomu lub twierdził 28-krotnego zoomu hybrydowego. Przysłona jest ustalona na f / 4.4 i oferuje ściśle automatyczną, a nie ręczną kontrolę ekspozycji. Może przechwytywać wideo 4K z prędkością do 30 klatek na sekundę. 

Steve Dent / Engadget

DJI potwierdził, że Mavic 3 będzie miał do 46 minut autonomii w idealnych warunkach (40 minut zawisu), jak sugerowały przecieki. To się dość masowo od Mavic 2 Pro lub Air 2s, z których oba oferują 31 minut czasu lotu. Może również latać nieco szybciej, z prędkością 47 km / h w porównaniu do 45 km / h. Możliwości te były możliwe dzięki akumulatorowi o większej pojemności, bardziej energooszczędnym silnikom/śmigłom i bardziej opływowemu kształtowi ramion, korpusu i gimbala Mavica 3. “Testy w tunelu aerodynamicznym pokazują, że Mavic 3 wytwarza o 35 procent mniejszy opór niż poprzednie generacje”, napisał DJI. 

Mavic 3 oferuje również zwiększone bezpieczeństwo lotu dzięki zaktualizowanemu systemowi APAS 5.0, który wykorzystuje wejścia z sześciu czujników wizyjnych rybie oko i dwóch czujników szerokokątnych do wykrywania i unikania przeszkód. W międzyczasie System ActiveTrack 5.0 mA nowe opcje śledzenia obiektów bez względu na to, w którą stronę się poruszają, a nawet może nadal śledzić obiekt, jeśli przesunie się poza klatkę i podnieść go z powrotem, gdy pojawi się ponownie. Wszystko to pozwala na “bardziej płynny i zróżnicowany ruch drona i Kamery”, powiedział DJI. 

Jest również wyposażony w ulepszony system RTH (powrót do domu), automatycznie obliczając najkrótszą, najbezpieczniejszą i najbardziej energooszczędną trasę do lądowania z powrotem w swoim punkcie macierzystym. Może brać pod uwagę prędkość wiatru i moc wymaganą do kalcuopóźnij ścieżkę, dając użytkownikom nieco więcej czasu lotu przed uruchomieniem akcji RTH. Kolejną zaktualizowaną funkcją jest zapobieganie utracie sygnału O3+, które pozwala na maksymalny zasięg sterowania 15 km. Mavic 3 jest również pierwszym dronem DJI z prędkością transmisji 1080P 60fps NA ŻYWO, co oznacza” widok kamery jest wyświetlany w rozdzielczości zbliżonej do tego, co kamera faktycznie rejestruje”, zauważa DJI. 

Steve Dent / Engadget

Wraz z dronem DJI wprowadził szereg nowych akcesoriów, w tym nowy inteligentny kontroler DJI RC Pro, przenośną ładowarkę o mocy 65 W, która jest kompatybilna z notebookami i smartfonami i umożliwia szybkie ładowanie (około 96 minut), obiektyw szerokokątny i dwa zestawy filtrów ND (ND4)./8/16/32 i ND64/128/256/512), które pozwalają na fotografowanie w jasnym świetle słonecznym. Wprowadzono również torbę transportową, która zamienia się w plecak, który zmieści drona, laptopa i inne akcesoria. 

Engadget otrzymał drona zaledwie wczoraj, więc nie mieliśmy jeszcze okazji latać – czekajcie na pełną recenzję. Jednak do tej pory jestem pod wrażeniem konstrukcji i małych detali, takich jak osłona pamięci, która chroni kamerę, Gimbale i śmigło (poniżej). Oczywiste jest również, że DJI włożył wiele uwagi w nowy system ładowania i baterie, które powinny uczynić obsługę bardziej praktyczną. Nawet torba/plecak jest dobrze pomyślany, z kieszeniami i rękawami na baterie, filtry ND i inne.

Steve Dent / Engadget

Jak można zauważyć, wadą Mavic 3 jest stosunkowo wysoka Cena. Zamiast $1,600, jak mówiono, Mavic 3 zaczyna się od $2,200 dla standardowego modelu, który obejmuje drone Mavic 3, pokrywę do przechowywania, jedną baterię i ładowarkę, Pilot Zdalnego Sterowania RC-N1 i inne niezbędne przedmioty.”3000 dolarów Mavic 3 Fly More Combo dodaje dwie dodatkowe baterie (trzy w sumie), trzy-akumulatorowy hub do ładowania, ND4/8/16/32 zestaw filtrów i fantazyjna torba / plecak.

Wreszcie, kombi Mavic 3 Cine Premium za 5000 USD daje wyżej wymieniony dysk SSD 1TB i nagranie Apple ProRes 422 HQ (pojawiające się w styczniu 2022). Dodaje również kilka dodatkowych akcesoriów do Fly More Combo, w tym Pilot RC Pro, ND64/128/256/512 filtry i kabel danych DJI 10Gbps. Pięć tysięcy to oczywiście dużo pieniędzy, ale są one skierowane bardziej do profesjonalnych producentów filmowych. Wszystkie trzy drony są teraz dostępne na zamówienie ze strony internetowej DJI i Autoryzowanych Partnerów. 

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.