Dodge wycofuje swoje Challenger i Charger Muscle cars w kierunku pojazdów elektrycznych

Dodge stopniowo wycofuje ładowarkę zasilaną gazem i Challenger muscle cars do 2024 roku na rzecz elektrycznych muscle cars, Trend Motoryczny zgłosiła. Firma planuje wprowadzić swój pierwszy koncept EV do 2022 roku, a następnie hybrydę plug-in i trzeci typ nieznanego pojazdu. Po ogłoszeniu Dodge ‘ a w lipcu, że wprowadzi swój pierwszy samochód “eMuscle” do 2024 roku, obiecując, że “rozerwie ulice, a nie planetę.” 

W tym czasie Firma i jej spółka macierzysta Stellantis nie powiedzieli, co stanie się z pojazdami z silnikiem spalinowym (ICE), ale teraz to wyjaśnili. “Te samochody, które znasz dzisiaj, zostaną wycofane z produkcji, zanim dotrzemy do 2024 roku”, powiedział dyrektor generalny marki Dodge Tim Kuniskis Trend Motoryczny w wywiadzie.

Żongluję nożami, bo muszę uszczęśliwić dwie różne wielkie frakcje, bo w pewnym momencie te dwie frakcje się zbiegną.

Nowe pojazdy elektryczne mogą używać trójkątnej nazwy i logo Fratzog z lat 60. Pierwszą koncepcją, która pojawi się w 2022 roku, będzie elektryczny Muscle car, który zostanie zaprezentowany w ciągu najbliższych czterech lub pięciu miesięcy jako wysokowydajny pojazd z napędem. Następny model, hybryda plug-in, będzie nowym samochodem, ale nie Durango, jak niektórzy oczekiwali, według Kuniskisa. Trzeci pojazd nie jest znany, ale będzie “bardzo, bardzo, bardzo znaczącym samochodem pod koniec roku” – dodał. 

Zagorzali fani muscle car mogą nie przyjąć wiadomości dobrze, choć nie mogą zaprzeczyć doskonałej wydajności pojazdów elektrycznych. Dodge wcześniej reklamował challengera w wersji” Demon “jako najszybszy samochód produkcyjny 0-100 km / h na świecie, z dość dużym zastrzeżeniem ,że” wyklucza Pojazdy nieprodukcyjne [supersamochody] i hybrydy/elektryczne.”

Kuniskis przyznał, że ogłoszenie może wywołać tarcia. “Żongluję nożami, bo muszę uszczęśliwić dwie różne wielkie frakcje, bo w pewnym momencie te dwie frakcje się zbiegną” “Problem w tym, że nikt nie wie, kiedy się zbiegną. Moim zadaniem jest zapewnienie pewności, że w ciągu najbliższych 24 miesięcy to zrobimy.”

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.