eBay zbanował niektórych użytkowników przez pomyłkę

Twitter nie jest jedyną znaną firmą internetową, która przypadkowo zbanowała użytkowników w tym tygodniu. Jako The Verge raporty, eBay potwierdził, że zawiesił” małą liczbę ” użytkowników przez pomyłkę 3 grudnia. Firma nie podała przyczyny ani nie ujawniła zakresu problemu, ale powiedziała, że naprawiła wpadkę i powiadomiła poszkodowanych.

Mogła być znaczna liczba ofiar. Użytkownicy Reddita poświęcili duży wątek banom, zauważając, że nie było żadnych potencjalnych czerwonych flag dla przynajmniej niektórych kont. Ludzie zostali zawieszeni, nawet jeśli mieli doskonałe historie kupujących i sprzedających lub nie używali eBay od lat. Ci, którzy skontaktowali eBay odmówiono odwołania i, co najmniej raz, powiedział, że umieścić użytkowników eBay ” na ryzyko.”

Chociaż nie zawsze jest jasne, co skłania do niezamierzonych zakazów, takie incydenty podkreślają granice moderowania usług internetowych. Firmy często muszą opierać się na automatycznej moderacji, aby poradzić sobie z samą skalą treści, a ci dostępni moderatorzy nadal mogą popełniać błędy. Takie gafy są rzadkie, ale mogą być trudne do uniknięcia bez podwójnej kontroli decyzji.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy zarobić prowizję partnerską.