Grafenowy bank mocy Elecjet jest tak ekscytujący, jak może być bank mocy

W ciągu kilku lat przeszliśmy od adapterów USB 5W będących normą, do iPadów i przełączników Nintendo, które mogą ładować z mocą 18W, aż do nowoczesnych laptopów o mocy do 140W. ta eksplozja szybkości ładowania w (nieco) znormalizowanym złączu USB-C była świetna dla konsumentów, którzy teraz mogą głównie ładować swoje rzeczy za pomocą jednego lub dwóch dobrze ustawionych adapterów. Ale to sprawia, że wybór odpowiedniego banku mocy, aby utrzymać wszystkie urządzenia doładowane w podróży, jest trudniejszy.

Wejdź do Elecjet, małej firmy, która wyrzeźbiła sobie niszę, używając grafenu w przejściówkach i power bankach. W 2019 roku na Indiegogo uruchomiła swój pierwszy “wzmocniony grafenem akumulatorowy bank mocy”, a teraz powraca z Elecjet Apollo Ultra. Jest to bank mocy o mocy 37 wh (10 000 mAh) z kilkoma godnymi uwagi specyfikacjami: może być ładowany przy mocy 100 W i może wysyłać do 87 W przez dwa porty.

Te liczby są bardzo wysokie. Po stronie wyjściowej większość akumulatorów 10,000 mAh osiąga około 18W; to tylko grubsze ładowarki, które osiągają wartości takie jak 65W. po stronie wejściowej rzeczy, patrzysz na około 30W jako szczyt dla wysokiej klasy przenośnej ładowarki. (Istnieje rynek “zasilaczy do laptopów”, które mogą spełniać iw niektórych przypadkach najlepsze numery wejściowe i wyjściowe Elecjet, ale są to zazwyczaj jednostki nieporęczne.)

Mój osobisty bank mocy w tej chwili to 20 000 mAh Anker PowerCore, który osiąga maksymalną moc około 25 W i Wejście 30 W. Chociaż jest to dwukrotnie większa pojemność niż model grafenowy, po około miesiącu używania przedprodukcyjnej jednostki elecjet przysłał mi, nie chcę wracać.

Zanim się do tego przejdę, co w ogóle oznacza “bateria wzmocniona grafenem”? Elecjet pobiera ogniwa litowe znajdujące się obecnie w każdym urządzeniu i bawi się chemią. Jego “kompozytowe komórki grafenu” mieszają roztwór grafenu z litem w katodzie, a następnie dodają kilka warstw grafenu pokrywającego anodę.

To, co otrzymujesz z tego zraszania grafenu, to znacznie lepsza wydajność kosztem rozmiaru. Dzięki niższej rezystancji i wyższej przewodności cieplnej ogniwa kompozytowe Grafenowo-litowe Elecjet mogą teoretycznie być ładowane pięć razy szybciej i przebiegać przez pięć razy więcej cykli ładowania, ale mają około 25 procent mniej energii niż zwykły lit. Tak więc kompozytowe baterie grafenowe są szybsze i działają chłodniej, ale będą miały mniejszą pojemność lub większy rozmiar w porównaniu z bateriami, do których jesteśmy przyzwyczajeni.

Nie jestem bardzo blisko pchania Apollo Ultra do deklarowanego limitu 87W. Urządzenia, które muszę ładować na zwykłym to iPhone 12, Przełącznik Nintendo i MacBook Air M1. Szczęśliwie ładuje Mój Przełącznik Nintendo przy 18W, mój iPhone przy 20W i mój MacBook Air przy około 45W.

Ta ostatnia liczba jest rzeczywiście wyższa niż ładowarka, która przyszła z MacBook Air, ale po podłączeniu ładowarki Apple 65W z MacBook Pro, widziałem zasadniczo tę samą figurę, więc wydaje się, że jest to bezpieczna stawka dla baterii. Przeprowadziłem kilka testów na 13-calowym MacBooku Pro znajomego i odkryłem, że był w stanie naładować go z podobną prędkością do ładowarki 65W, z którą przyszło urządzenie, więc nie mam powodu wątpić w roszczenia wyjściowe.

Mówiąc o twierdzeniach, to jest nitpicking do skrajności, ale port USB-C Apollo Ultra wyprowadza do 65W, a jego port USB-a może obsłużyć 18W. ze specyfikacją mocy PPS może wyprowadzać przy 68.25 W, ale żadna z tych kombinacji nie sumuje się do the twierdził, że moc wyjściowa 87W.

Wyjście na bok, główną korzyścią dla mnie jest to, jak szybko można naładować baterię. Jestem dość zapominalski i często szykuję się do wyjścia z domu z telefonem na niskim poziomie baterii, a następnie idę odebrać mój bank mocy, aby dowiedzieć się, że jest pusty. Jestem pewien, że to się nadal stanie, bo jeśli nie nauczyłem się przez 36 lat odpowiednio przygotowywać do życia, nie zamierzam się teraz zmieniać. 

Ale możliwość ładowania Apollo Ultra tak szybko oznacza, że to naprawdę nie problem. Podłączenie go na około sześć do siedmiu minut daje mi wystarczająco dużo energii, aby naładować mojego iPhone ‘ a z czerwonego do 100 procent, a szczerze mówiąc nawet kilka minut przed wybiegnięciem z drzwi przywiozło mnie do domu bez śmierci telefonu. Chociaż urządzenia przedprodukcyjne są ograniczone do wejścia 87W (a więc ładowanie zajęło około 35 minut), ostateczna wersja o mocy 100W ładuje się od 0 do pełnego w mniej niż pół godziny. To jak siatka bezpieczeństwa dla mojej własnej głupoty.

Jego mały rozmiar, przynajmniej w porównaniu do mojego zwykłego banku mocy,jest również plusem. Przy 130 x 68 mm Bank Elecjet ma mniej więcej taki sam ślad jak iPhone 13 mini i ma około 17 mm grubości. Jest całkowicie kieszonkowy dla większości ludzi, a przynajmniej kieszonkowy, co nie jest czymś, co mogę powiedzieć o moim Anker. Jest to również, moim zdaniem, całkiem atrakcyjne dla banku mocy, z ładną jakością białych i czarnych tworzyw sztucznych i odpowiednim wyświetlaczem, który pokazuje procent baterii. Po latach zastanawiania się, ile mocy pozostało z czterema małymi diodami LED, posiadanie tak wielu stopni precyzji jest bardzo miłe.

Za wszystko, co kocham w jego rozmiarze i jakości wykonania, nie można ominąć faktu, że ogólna pojemność Apollo Ultra jest dość niska. Może obsługiwać około dwie trzecie ładowania MacBooka Air, dwa i trochę ładuje przełącznik lub trzy ładunki nowoczesnego smartfona. W porządku. Ale korzyści z możliwości ładowania czegoś przy 65W są nieco ograniczone, gdy bateria wyczerpuje się w 35 minut w tym tempie.

To, czego naprawdę chcę, jest niemożliwe z dzisiejszą technologią: czegoś takiego, równie wydajnego, ale podwojonego. W przyszłości Elecjet twierdzi, że będzie w stanie zmniejszyć moduł mocy, aby złagodzić problem gęstości, a także twierdzi, że ma “nową baterię pod osłonami”, która może znacznie zbliżyć się do gęstości zwykłych ogniw.

W międzyczasie byłoby wspaniale, gdyby Elecjet rozszerzył swoją obecną gamę Apollo Ultra o baterie o większej pojemności. Niektóre opcje byłyby dobre, więc kupujący mogą wybrać kompromis, który im odpowiada. Akumulator 55WH będzie tylko 50 procent większy, ale obsługuje szerszą gamę urządzeń. Nawet bateria 75wh byłaby tylko dwukrotnie większa.